Annons
Rovdjurskampanjen 20/21 | Jaktjournalen
Just nu:
Annons

Rovdjurskampanjen 20/21

Den första augusti 2020 är det åter dags för Jaktjournalens klassiker, Rovdjurskampanjen. Då kan alla rovdjursjägare inleda årets jakt- och fångstsäsong. Alla jägare som skjuter eller fångar räv, grävling, mård, mink, iller, kråka, skata, måsfågel eller nötskrika har chansen att både göra en betydelsefull viltvårdsinsats och vara med om att vinna fina priser för sitt engagemang.

Din rapport godkänns så snart som möjligt. Det kan dock under jaktsäsong ta ett par dagar!

Mvh
Roger C

Kampanjansvarig

VÄLKOMNA!

Vi sponsrar Rovdjurskampanjen:

Slutresultat 2011

Period 2010-08-01 till och med 2011-04-20

Öppen klass

Plac Förnamn Efternamn Postadress Räv Grävling Mård Mink Fågel Summa
1 Per-Olof Sahlin Länghem 33 102 4 4 12 12740
2 Björn Persson Bollnäs 74 2 0 0 9 9175
3 Håkan Ivarsson Bålsta 62 12 0 0 30 8850
4 Per-erik Pettersson Eskilstuna 41 25 4 7 70 8470
5 Ingemar Smedberg Vaggeryd 14 3 1 149 176 7630
6 Mikael Nyholm Hirvlax 4 1 4 276 54 7250
7 Tore Stråka Munsala 14 0 0 15 351 7245
8 Gunnar Marklund Bastuträsk 56 0 1 0 0 6810
9 Mikael Gädda Jakobstad 1 19 0 199 24 5980
10 David Skagerlind Enköping 30 21 2 0 25 5835
11 Erik Boden Kiruna 14 0 0 0 270 5730
12 Jan-Åke Ernstson Tidaholm 26 13 0 17 81 5715
13 Stig Svendsen Torestorp 3 2 2 0 326 5590
14 Roger Larsson Ljungbyhed 0 9 2 7 292 5420
15 Christian Karlsson Långås 17 27 0 2 57 5095
16 Dan Hägglund Bjurholm 34 1 1 0 39 4835
17 Göran Mårtensson Edsbyn 6 0 0 0 270 4770
18 Johan Eriksson Norrhult 17 3 6 9 114 4710
19 Fredrik Berglund Avesta 24 3 1 14 77 4645
20 Bjarne Gästgivars Munsala 0 0 0 206 31 4585
21 Rolf Jansson Ludvika 29 6 0 0 28 4380
22 Bengt Sjöberg Huskvarna 33 3 0 1 0 4220
23 Peter Gustavsson Lögdeå 8 1 0 0 210 4190
24 Morgan Berg Molkom 20 20 1 0 6 4180
25 Rolf Bengtsson Falkenberg 14 17 0 35 15 3965

Placering 26-50

26) Emil Lundmark, Arvidsjaur, 3870. 27) Ove Olsson, Kumla, 3830. 28) Thomas Waltersson, Tidaholm, 3740. 29) Kurt Norin, Svärdsjö, 3680. 30) Andreas Andersson, Säffle, 3575. 31) Hans Lindé, Årsunda, 3550. 32) Jörgen Nygren, Granö, 3530. 33) Carl-henrik Hedvall, Deje, 3530. 34) Christer Torebo, Hamneda, 3515. 35) Mikael Andersson, Torhamn, 3490. 36) Michael Svensson, Strömsnäsbruk, 3405. 37) Marcus Glad, Rättvik, 3360. 38) Roland Carlsson, Arvidsjaur, 3305. 39) Åke Persson, Lingbo, 3065. 40) Peter Davidsson, Reftele, 3050. 41) Sven-arne Ängwald, Söderhamn, 3000. 42) Mateus Danielsson, Kil, 3000. 43) Mathias Blom, Årjäng, 2975. 44) Mattias Philipson, Båstad, 2965. 45) Bengt Karlsson, Lenhovda, 2955. 46) Jimmy Bolin, Vittinge, 2835. 47) Sylve Rohdin, Ljungby, 2815. 48) Jimmy Ahlbäck, Ludvika, 2785. 49) Rune Harrysson, Loftahammar, 2780. 50) Stig Martinsson, Kinna, 2765.

Placering 51-75

51) Svante Löthgren, Nora, 2690. 52) Tage W Johansson, Tranås, 2590. 53) Anders Hultstrand, Säffle, 2560. 54) Tomas Skinnar, Tällberg, 2520. 55) Robert Olsson, Tanumshede, 2515. 56) Daniel Persson, Strömsund, 2515. 57) Emil Diddilié, Kolmården, 2495. 58) Roland Carlsson, Vänersborg, 2490. 59) Börje Lundin, Vikarbyn, 2420. 60) Peter Sjöstedt, Säffle, 2420. 61) Glenn Vikström, Larsmo Finland, 2410. 62) Mattias Modahl, Hagfors, 2385. 63) Eive Ohlsson, Trollhättan, 2340. 64) Andreas Åkerblad, Tystberga, 2310. 65) Lars Samuelsson, Landvetter, 2310. 66) Lars Englund, Stråtjära, 2290. 67) Barry Siikavuopio, Bollnäs, 2280. 68) Magnus Hjert, Äspered, 2280. 69) Jesper Norbäck, Mora, 2265. 70) Arne Bardh, Alsterbro, 2250. 71) Hans Åhlin, Rengsjö, 2250. 72) Alf Petersson, Glanshammar, 2240. 73) Janne Kjellström, Söderhamn, 2240. 74) Lars H Stridsman, Nyland, 2210. 75) Bernt Gustafsson, Tidaholm, 2200.

Placering 76-100

76) Göran Persson, Säffle, 2130. 77) Christian Kellgren, Lillhärdal, 2120. 78) Per Persson, Stöllet, 2105. 79) Sebastian Hoogers, Sala, 2095. 80) Ola Nilsson, Perstorp, 2070. 81) Tommy Rönn, Tärnsjö, 2055. 82) Patrik Hylander, Ulricehamn, 2055. 83) Erik Sjöberg, Aneby, 2040. 84) Torbjörn Jonsson, Bräcke, 2030. 85) Harald Lundqvist, Brunflo, 2025. 86) Andreas Hammarlund, Ockelbo, 2005. 87) Ulrik Lindgren, Robertsfors, 2000. 88) Nils Lindgren, Ånge, 1985. 89) Ulf Andersson, Uddevalla, 1985. 90) Tomas Helldén, Väring, 1950. 91) Johnny Nickull, Vörå Finland, 1940. 92) Wilhelm Bostander, Robertsfors, 1935. 93) Robert Jonsson, Filipstad, 1920. 94) Tomas Österberg, Åmotfors, 1920. 95) Roland Andersson, Fjugesta, 1900. 96) Daniel Lindh, Falköping, 1880. 97) Jonatan Lönander, Malmbäck, 1830. 98) Göran Nilsson, Borrby, 1800. 99) Joakim Johansson, Tenhult, 1800. 100) Henrik Persson, Malung, 1780.

Placering 101-125

101) Stig Åhs, Åmotfors, 1775. 102) Marcus Johansson, Vetlanda, 1775. 103) Magnus Frisk, Rengsjö, 1760. 104) Andreas Ottosson, Värnamo, 1760. 105) Lars Bergman, Motala, 1750. 106) Joakim Frank, Nora, 1725. 107) Kurt Johansson, Mölltorp, 1725. 108) Ulf Nordlöf, Sandviken, 1725. 109) Anders Forselius, Bergvik, 1705. 110) Sigvard Fransson, Älvsered, 1685. 111) Linus Mattsson, Bollnäs, 1680. 112) Stefan Axelsson, Rydaholm, 1655. 113) Bo-anders Rahm, Ullared, 1655. 114) Mattias Träff, Kimstad, 1655. 115) Anders Davidsson, Hillerstorp, 1650. 116) Åke Nilsson, Sala, 1650. 117) Patrik Lindgren, Kalmar, 1635. 118) Martin Edlund, Obbola, 1620. 119) Kristoffer Bengtsson, Sollebrunn, 1615. 120) Mattias Johansson, Lödöse, 1610. 121) Erik Westman, Svärdsjö, 1610. 122) Ivan Nylund, Ställdalen, 1590. 123) Simon Jakobsson, Nordmaling, 1580. 124) Jonathan Mattsson, Venjan, 1575. 125) Bengt Jonsson, Storlien, 1560.

Placering 126-150

126) Folke Hultgren, Dala-järna, 1560. 127) Per Mabäcker, Mellerud, 1560. 128) Martin Lundkvist, Leksand, 1560. 129) Mikael From, Glommersträsk, 1535. 130) Thomas Persson, Kvissleeby, 1520. 131) Lars-Eje Lönnström, Söderbärke, 1485. 132) Ingvar Johansson, Möklinta, 1485. 133) Leif Olsson, Mattmar, 1485. 134) Anders Edstam, Örebro, 1480. 135) Magnus Olsson, Deje, 1475. 136) Robert Söderqvist, Idre, 1470. 137) Gunnar Wallström, Boliden, 1440. 138) Wåge Swahn, Bottnaryd, 1440. 139) Göran Andersson, Linghed, 1435. 140) Björn Gustavsson, Uppsala, 1430. 141) Leif Engblad, Storlien, 1415. 142) Kari Maijanen, Haparanda, 1405. 143) Karl-evert Lindberg, Årsunda, 1400. 144) Jimmy Hansson, Ljungbyholm, 1390. 145) Christer Wolrath, Uppsala, 1380. 146) Mikael Nilsson, Gällivare, 1375. 147) Elof Åhs, Svenljunga, 1370. 148) Johan Larsson, Husqvarna, 1355. 149) Oscar Carlsson, Falköping, 1340. 150) Daniel Ivarsson, Tandsbyn, 1335.

Placering 151-175

151) Lennart Eriksson, Öxabäck, 1330. 152) Martin Johansson, Tjällmo, 1320. 153) Lars-göran Persson, Nordmaling, 1320. 154) Fredrik Lundmark, Skellefteå, 1320. 155) Christian Eggimann, Nässjö, 1320. 156) Johan Hallberg, Skara, 1315. 157) Greger Runesson, Tjällmo, 1305. 158) Ulf Olsson, Hamneda, 1295. 159) Daniel Nilsson, Sunne, 1290. 160) Mattias Hultman, Filipstad, 1290. 161) Lennart Arrhenius, Vingåker, 1280. 162) Leif Säterberg, Ytterhogdal, 1280. 163) Christian Andersson, Gunnarskog, 1280. 164) Nils Viklund, Gammelstad, 1260. 165) Kent Widmark, Dvärsätt, 1245. 166) Jonas Dahlqvist, Munkedal, 1240. 167) Birger Johansson, Gräsmyr, 1235. 168) Marcus Eriksson, Nyhammar, 1225. 169) Magnus Matsson, Vikarbyn, 1220. 170) Bo Sandberg, Älvsbyn, 1205. 171) Börje Sjödin, Skellefteå, 1200. 172) Johan Högberg, Jakobstad, Finland, 1200. 173) Östen Granström, Rosvik, 1200. 174) Ove Häggström, Rosvik, 1200. 175) Martin Mattsson, Bollnäs, 1200.

Placering 176-200

176) Peder Carlsson, Lundsbrunn, 1195. 177) Niklas Johansson, Bergkvara, 1175. 178) Kent Barsk, Kiruna, 1170. 179) Johan Hammarström, Ockelbo, 1165. 180) Björn Werelius, Johanneshov, 1160. 181) Oskar Andersson, Väse, 1155. 182) Niclas Andersson, Ystad, 1155. 183) Mattias Svensson, Nässjö, 1145. 184) Jan Törnqvist, Gräsö, 1140. 185) Oscar Carlsson, Mariannelund, 1135. 186) Joakim Andreasson, Töllsjö, 1130. 187) Henrik Björk, Lima, 1130. 188) Robert Salomonsson, Malgomaj, 1105. 189) Carl Olofsson, Åmotfors, 1100. 190) Åke Antonsson, Töreboda, 1095. 191) Pierre Göransson, Filipstad, 1090. 192) Gunnar Arvidsson, Stenstorp, 1080. 193) Stellan Auregård, Järna, 1075. 194) Michael Linnarsson, Trädet, 1070. 195) Mikael Wennerholm, Deje, 1070. 196) Stefan Bergdahl, Älvsbyn, 1065. 197) Knut Johansson, Årjäng, 1065. 198) Nils Hansson, Östra Ryd, 1060. 199) Johan Axelsson, Linköping, 1040. 200) Mikael Svensson, Götene, 1040.

Placering 201-225

201) Pelle Andersson, Österbymo, 1040. 202) Mikael Bergström, Ockelbo, 1040. 203) Pär Karlsson, Vårgårda, 1025. 204) Daniel Malling, Marieholm, 1000. 205) Tobias Svensson, Nye, 990. 206) Johan Markström, Kåge, 960. 207) Björn Hassling, Ytterby, 960. 208) Jani Kuja-halkola, Jädraås, 960. 209) Mikael Elvstrand, Gärds Köpinge, 960. 210) Henrik Lilja, Vetlanda, 960. 211) Göran Olsson, Edsbyn, 960. 212) Jonas Källström, Laholm, 955. 213) Nils Lefring, Vallentuna, 950. 214) John Johansson, Häggenås, 930. 215) Peder Rönnberg, Lögdeå, 930. 216) Henrik Myhr, Vemhån, 925. 217) Magnus Simonsson, Ockelbo, 920. 218) Per-erik Jonsson, Stråtjära, 920. 219) Oscar Lindgren, Kvillsfors, 920. 220) Peter Johansson, Åsarp, 920. 221) Linus Gustavsson, Ramkvilla, 915. 222) Bertil Löpare, Juoksengi, 915. 223) Robert Mohlin, Laxå, 915. 224) Ulf Andersson, Landsbro, 900. 225) Michael Larsen, Løgstør, 885.

Placering 226-250

226) Magnus Larsson, Frillesås, 885. 227) Christer Ohlsson, Broby, 885. 228) Stig Karlsson, Våxtorp, 880. 229) Stefan Höglund, Östavall, 870. 230) Dennis Bäcklund, Trollhättan, 870. 231) Stefan Roth, Riddarhyttan, 845. 232) Joakim Sjöö, Markaryd, 840. 233) Hans Johansson, Skutskär, 830. 234) Björn Walfridsson, Skillingaryd, 830. 235) Björn Jansson, Vällingby, 810. 236) Ulf Granström, Sandviken, 800. 237) Gunnar Magnusson, Vetlanda, 800. 238) Erik Lindblom, Torsåker, 790. 239) Inge Karlsson, Björketorp, 785. 240) Oskar Olsson, Årjäng, 785. 241) Ingemar Johansson, Österfärnebo, 780. 242) Johan Olsson, Sunne, 780. 243) Karl-Erik Persson, Jättendal, 775. 244) Johan Fors, Pello, 765. 245) Christer Persson, Dalsjöfors, 755. 246) Fredrik Magnusson, Lovikka, 750. 247) Nils Fernquist, Svärdsjö, 750. 248) Bernt Nilsson, Koppom, 730. 249) Jan Furunäs, Grängesberg, 720. 250) Arnold Alfredsson, Frösön, 720.

Placering 251-275

251) Mikael Johansson, Bua, 720. 252) Mikael Landström, Västerås, 705. 253) Patrik Gustavsson, Bottnaryd, 700. 254) Kristian Berg, Norråker, 700. 255) Peter Guttke, Åmotfors, 685. 256) Per-Arne Eriksson, Linghed, 665. 257) Bert-Åke Andersson, Östra Ämtervik, 645. 258) Helge Olsson, Säffle, 645. 259) Dennis Sundberg, Skellefteå, 640. 260) Jimmy Magnusson, Krylbo, 640. 261) Pär Eriksson, Skutskär, 640. 262) Lars Risbrandt, Blomstermåla, 620. 263) Andreas Johansson, Nås, 615. 264) Nils Halvarsson, Äppelbo, 610. 265) David Sundqvist, Rottneros, 610. 266) Gilbert Arvidsson, Torsås, 600. 267) Mattias Syvertsson, Ransäter, 600. 268) Wilhelm Torstensson, Jönköping, 600. 269) Fredrik Rehnsbo, Aspås, 600. 270) Per-olof Bergman, Djurmo, 600. 271) Mikael Holm, Gyttorp, 595. 272) Johan Glavhammar, Åsele, 570. 273) Karl Björklund, Söderbärke, 560. 274) Kjell Karlsson, Solberga, 560. 275) Dennis Nilsson, Edsbruk, 560.

Placering 276-300

276) Fredrik Åkesson, Umeå, 555. 277) Mikael Lennung, Helsingborg, 540. 278) Ivan De Flon, Dalhem, 540. 279) Rune Arvidsson, Alafors, 540. 280) Arne Norén, Skillingsfors, 540. 281) Karl-Gunnar Holmberg, Sorsele, 530. 282) Martin Blanck, Blidsberg, 525. 283) Bjarne D Bitsch, Stoholm Danmark, 515. 284) Johan Karlsson, Grums, 510. 285) Runo Jonsson, Stöde, 500. 286) Kent Bergquist, Kulltorp, 495. 287) Jerry Börjesson, Töllsjö, 490. 288) Claes Edén, Askersund, 480. 289) Emil Lingvall, Årsunda, 480. 290) Thomas Fält, Olofstorp, 480. 291) Viktor Johansson, Österfärnebo, 480. 292) Stefan Wahlberg, Västerås, 480. 293) Christoffer Frilander, Gullbrandstorp, 480. 294) Jens Tellström, Bredbyn, 480. 295) Jonas Svensson, Bollebygd, 480. 296) Bengt Dyrsmeds, Rättvik, 480. 297) Sven-erik Öhman, Ramsjö, 480. 298) Magnus Zetterqvist, Nossebro, 480. 299) Klas Staffas, Linghed, 480. 300) Tommy Perhans, Bengtsfors, 470.

Placering 301-325

301) Joakim Salomonsson, Hamneda, 460. 302) Andreas Petersson, Vislanda, 455. 303) Glenn Pettersson, Björklinge, 455. 304) Tony Rosenqvist, Gävle, 450. 305) Jon Hultgren, Hökerum, 440. 306) Fredrik Sundell, Västervik, 440. 307) Ingvar Andersson, Trollhättan, 440. 308) Kenny Borg, Sexdrega, 440. 309) Glenn Söderquist, Öregrund, 440. 310) Peter Strandelin, Åtvidaberg, 440. 311) Olof Pettersson, Lillandet, Finland, 440. 312) Tommy Friebe, Veddige, 435. 313) John Filipson, Kode, 435. 314) Tomas Eriksson, Skillingaryd, 435. 315) Thony Johansson, Linneryd, 430. 316) Peter Johansson, Överum, 425. 317) Henrik Axelsson, Lur, 420. 318) Kurt Kristiansson, Torup, 420. 319) Jason Delawyer, Knutby, 415. 320) Jari Lindvall, Oxelösund, 415. 321) Sture Karlsson, Rydaholm, 410. 322) Rolf Johansson, Båstad, 405. 323) Jarmo Kuusijärvi, Råneå, 405. 324) Nicklas Carverus, Järna, 400. 325) Johan Johansson, Gråbo, 390.

Placering 326-350

326) Haris Santic, Värnamo, 390. 327) Dennis Nielsen, Malung, 390. 328) Lars Sjögren, Kosta, 390. 329) Johan Stenseke, Vårgårda, 375. 330) Fredrik Persson, Höör, 365. 331) Stefan Larsson, Gråbo, 365. 332) Manfred Pettersson, Östervåla, 360. 333) Jerker Ljungberg, Charlottenberg, 360. 334) Gustav Torstensson, Örkelljunga, 360. 335) Tobias Lindberg, Bålsta, 360. 336) Andreas Olsson, Förslöv, 360. 337) Jonas Henriksson, Annerstad, 360. 338) Åke Nilsson, Staffanstorp, 360. 339) Mattias Nyman, Sollebrunn, 360. 340) Lars Ljungqvist, Uddevalla, 360. 341) Fredrik Jonsson, Åtorp, 360. 342) Erik Brandstedt, Eriksmåla, 360. 343) Mickael Boll, Oskarström, 360. 344) Greger Persson, Gällö, 350. 345) Calle Josefsson, Jönköping, 345. 346) Fredrik Dübbel, Ytterhogdal, 340. 347) Kristoffer Larsson, Sunne, 340. 348) Tommy Nilsson, Ö,ämtervik, 320. 349) Örjan Andreasson, Fjärås, 320. 350) Andreas Koppars, Jädraås, 320.

Placering 351-375

351) Tord Edestam, Brålanda, 320. 352) Magnus Petersson, Fornåsa, 320. 353) Sixten Andersson, Dalstorp, 320. 354) Magnus Bergström, Lindome, 315. 355) Nils Willman, Ronneby, 315. 356) Daniel Sernekvist, Ljungby, 315. 357) Mikael Karlsson, Vänersborg, 300. 358) Wiktor Tengman, Nordmaling, 300. 359) Mikael Frank, Jönköping, 295. 360) Sölwe Franzén, Kosta, 295. 361) Viktor Hård, Göteborg, 285. 362) Leif Häggström, Skäl, 280. 363) Markus Ilke, Oskarshamn, 280. 364) Nils Johansson, Älvsered, 280. 365) Martin Helzenius, Skutskär, 280. 366) Jakob Johansson, Hjärnarp, 275. 367) Niklas Bergh, Nordmaling, 275. 368) Christian Johansson, Ulricehamn, 270. 369) Filip Olsson, Årjäng, 270. 370) Mikael Bolin, Hjo, 255. 371) Börje Jansson, Hällefors, 240. 372) Arne Nilsson, Hamneda, 240. 373) Mats Monsen, Skövde, 240. 374) Martin Stensson, Fliseryd, 240. 375) Anders Nordström, Huskvarna, 240.

Placering 376-400

376) Dan Ericsson, Bredbyn, 240. 377) Martin Hagman, Kristdala, 240. 378) Stefan Wästefors, Skövde, 240. 379) Arvid Åström, Piteå, 240. 380) Fredrik Pettersson, Örebro, 240. 381) Jesper Brorsson, Bottnaryd, 240. 382) Jan Håkansson, Älmhult, 240. 383) Patrik Karlsson, Torsby, 240. 384) Rickard Johansson, Värnamo, 240. 385) Nisse Juthe, Åby, 240. 386) Tom Larsson, Karlskrona, 240. 387) Tommy Lundh, Vidsel, 240. 388) Roland Werdien, Åsa, 240. 389) Nicklas Rynger, Västerås, 240. 390) Fredrik Johansson, Höör, 240. 391) Johannes Eriksson, Dals Långed, 240. 392) Jan-Erik Johansson, Nol, 240. 393) Niklas Berglund, Farsta, 230. 394) Kjell-Åke Helgesson, Jämshög, 230. 395) Leif Haglund, Linghed, 225. 396) Hans-olof Henning, Björketorp, 220. 397) Anders Westerberg, Gräsö, 220. 398) André Ekholm, Söderfors, 215. 399) Henrik Helgesson, Jämshög, 210. 400) Michael Iselius, Forsheda, 205.

Placering 401-425

401) Markus Broberg, Munka Ljungby, 200. 402) Tage Lindahl, Strömstad, 200. 403) Yngve Persson, Fagersanna, 200. 404) Stefan Hylander, Piteå, 200. 405) Fredrik Johansson, Bengtsfors, 200. 406) Johan Hässelås, Tranemo, 200. 407) Lars-Gunnar Nyman, Öjebyn, 195. 408) Ronny Höglund, Strömsund, 195. 409) Michael Haglund, Vilhelmina, 185. 410) Lars Munk Lauritsen, Pajala, 180. 411) Arne Johansson, Storuman, 180. 412) Fredrik Magnusson, Uppsala, 180. 413) Hans Engström, Indal, 180. 414) Kent Sundström, Moskosel, 165. 415) Fredrik Eriksson, Stråtjära, 160. 416) Anders Tapper, Gustavsberg, 160. 417) Tomas Jörlid, Dalsjöfors, 160. 418) Carl Olofssson, Åmotfors, 160. 419) Henrik Oskarsson, Stora Skedvi, 150. 420) Magnus Forsberg, Linköping, 140. 421) John Unander, Ullånger, 135. 422) Kent Nilsson, Torsby, 135. 423) Bengt Arvidsson, Alafors, 135. 424) Mattias Reidner, Hagfors, 135. 425) Richard Björkman, Staffanstorp, 120.

Placering 426-450

426) Peter Erlandsson, Moheda, 120. 427) Lars Klinteberg, Nykvarn, 120. 428) Fredrik Johansson, Nässjö, 120. 429) Per-anders Nilsson, Hallaryd, 120. 430) Peter Wikander, Hässleholm, 120. 431) Joakim Söderström, Strömstad, 120. 432) Daniel Petersson, Åseda, 120. 433) Marcus Aiha, Skinnskatteberg, 120. 434) Lars Blomqvist, Bro, 120. 435) Peter Sedin, Täfteå, 120. 436) Kalle Andreasson, Veddige, 120. 437) Peter Täppner, Alingsås, 120. 438) Åke Stengård, Huddinge, 120. 439) Håkan Erlandsson, Moheda, 120. 440) Johan Nykvist, Smedjebacken, 120. 441) David Lindqvist, Malmbäck, 120. 442) Tommy Kolberg, Arvika, 120. 443) Anders Jonsson, Bjurholm, 120. 444) Mikael Johansson, Färjestaden, 120. 445) Alexander Eklund, Karlstad, 120. 446) Sture Andersson, Lilla Edet, 120. 447) Peter Stenberg, Rönneshytta, 120. 448) Gösta Johansson, Källby, 120. 449) Göran Eklöw, Motala, 120. 450) Magnus Kosjanov, Mockfjärd, 120.

Placering 451-475

451) Nicklas Johansson, Sollebrunn, 120. 452) Daniel Nilsson, Gävle, 120. 453) Jonas Ljung, Väring, 120. 454) Joakim Johansson, Åseda, 120. 455) Jimmy Ekholm, Horndal, 120. 456) Stefan Paulson, Tranås, 120. 457) Stefan Hedman, Sandarne, 100. 458) Ingemar Sundquist, Slussfors, 90. 459) Kasper Carlsson, Göteborg, 90. 460) Håkan Helgesson, Olofström, 90. 461) Karl-erik Svensson, Väröbacka, 90. 462) Fritz Ekström, Hultsfred, 80. 463) Leif Karlsson, Götene, 80. 464) Robert Edman, Tibro, 80. 465) Stefan Panthzar, Finspång, 80. 466) Johan Carlsson, Varberg, 80. 467) Kai Petersson, Edsvalla, 80. 468) Martin Eriksson, Östersund, 75. 469) Andreas Edelbro, Öjebyn, 60. 470) Göran Larsson, Örkelljunga, 50. 471) Martin Ludvigsson, Vårgårda, 45. 472) Håkan Westlund, Götene, 40. 473) Alex Alm, Gärds Köpinge, 30. 474) Andreas Almespång, Gällivare, 15. 475) Richard Edlund, Huddinge, 15.

Placering 476-478

476) Mats Johansson, Väckelsång, 15. 477) Ludvig Karlsson, Göteborg, 15. 478) Jimmy Söderqvist, Älandsbro, 15.

Ungdom

Plac Förnamn Efternamn Postadress Räv Grävling Mård Mink Fågel Summa
1 Jonathan Nyeland Österbymo 17 7 1 0 199 5675
2 Edvin Lidén Kalix 28 16 3 7 40 5650
3 Victor Vallsson Skellefteå 21 8 0 0 154 5470
4 Kristoffer Claesson Hökerum 11 39 0 0 12 4620
5 Simon Skogmo Lima 21 2 10 8 8 3860
6 Robin Nilsson Bromölla 7 2 4 18 104 3280
7 Mathias Sundelin Ytteresse 1 0 0 25 166 3110
8 Anton Wahlgren Bergshamra 5 5 0 0 130 2950
9 Robert Kling Huddungeby 20 3 0 0 5 2715
10 Victor Carlsson Mariannelund 15 6 0 1 10 2450

Placering 11-25

11) Ola Augustsson, Högsäter, 2440. 12) Emil Eriksson, Eskilstuna, 1915. 13) Max Nyberg, Kyrkslätt, 1715. 14) Pär Hjelm, Mattmar, 1675. 15) Philip Molander, Sätila, 1665. 16) David Lingvall, Årsunda, 1395. 17) Mats Rybråten, Grue Finnskog Norge, 1365. 18) Erik Karlsson, Korsberga, 1325. 19) Carl Sundström, Rosvik, 1215. 20) Edvin Bergh, Landvetter, 1080. 21) Christoffer Pakh, Mariefred, 1035. 22) Filip Carlson, Tranås, 925. 23) Gustav Klaesson, Nittorp, 880. 24) Daniel Johansson, Borgvik, 840. 25) Sixten Granholm, Eugmo, 825.

Placering 26-50

26) Max Habbe, Åseda, 810. 27) Albin Gustavsson, Rörvik, 800. 28) Fredrik Näsman, V:ämtervik, 800. 29) Petter Henriksson, Örnsköldsvik, 800. 30) Patrik Gruvman, Åshammar, 795. 31) Robin Folkesson, Gullabo, 740. 32) Viktor Ström, Storebro, 720. 33) Pontus Almgren, Marstrand, 650. 34) Elis Carlström, Sveg, 645. 35) Urban Persson, Enviken, 630. 36) Henrik Zetterqvist, Flen, 620. 37) Daniel Hillert, Gustafs, 555. 38) Alexander Torngren, Linghem, 540. 39) Jens Åhman, Arvidsjaur, 535. 40) Gustav Alm, Föllinge, 480. 41) Henrik Olsson, Mattmar, 470. 42) Anders Larsson, Oviken, 435. 43) William Strand, Undrom, 435. 44) Henrik Wappsell, Morgongåva, 395. 45) Anton Broman, Skorped, 375. 46) David Bengtsson, Sunne, 360. 47) David Samuelsson, Glava, 360. 48) Magnus Andersson, Götene, 360. 49) Olle Edqvist Ericsson, Dannike, 360. 50) Kristoffer Josefsson, Marsstrand, 360.

Placering 51-75

51) Emil Sandberg, Skillingaryd, 355. 52) Henrik Andersson, Vårgårda, 345. 53) Gustaf Källsand, Gemla., 325. 54) Alvar Olsson, Skillingaryd, 320. 55) Simon Hagman, Fotö, 300. 56) Fredrik Gustafsson, Västra Frölunda, 300. 57) Stefan Ristau, Surahammar, 300. 58) Henrik Torevik, Bromölla, 280. 59) Rasmus Wedin, Jönåker, 260. 60) David Karlsson, Nyhammar, 255. 61) Emil Eriksson, Nattavaara, 240. 62) Kevin Johansson, Lärbro, 240. 63) Thomas Larsson, Oviken, 240. 64) William Svederberg, Veddige, 240. 65) Oskar Sjögren, Kosta, 210. 66) Carl-johan Johnsson, Liatorp, 180. 67) Tobias Eckerlid, Blidsberg, 180. 68) Andreas Karlsson, Kållered, 165. 69) Axel Ahlbäck, Ludvika, 160. 70) Sebastian Hedlund, Ockelbo, 150. 71) Christoffer Johansso, Enviken, 150. 72) Johan Dentback, Tyringe, 150. 73) Karl Magnusson, Vaggeryd, 140. 74) Alexander Möllersen, Sollefteå, 120. 75) Andreas Palmborn, Bollnäs, 120.

Placering 76-79

76) Daniel Nyrell, Björketorp, 120. 77) Oscar Levinsson, Vaggeryd, 110. 78) Marcus Edbom Jonsson, Torpshammar, 90. 79) Joel Dahlberg, Iggesund, 45.

Dam

Plac Förnamn Efternamn Postadress Räv Grävling Mård Mink Fågel Summa
1 Ann-louise Gädda Jakobstad 1 2 0 195 10 4330
2 Inger Augustsson Trollhättan 19 7 13 0 7 4115
3 Utta Ludwig Kosta 2 7 0 0 159 3185
4 Katri Larsson Gnosjö 16 5 3 1 12 2790
5 Evy Lundberg Fjärås 3 7 4 10 58 2350
6 Ingrid Flygare Krylbo 12 1 0 3 48 2300
7 Johanna Svensson Alstermo 7 6 0 0 50 2070
8 Bente Rönning Ambjörby 15 0 0 0 0 1800
9 Erika Bergmark Umeå 11 0 2 0 6 1590
10 Pia Wedenbratt Tystberga 7 8 0 0 0 1480

Placering 11-25

11) Sylvia Åkerberg-Netzel, Idkerberget, 1260. 12) Klara Karlsson, Vårgårda, 1185. 13) Marie Strauss, Hörby, 1035. 14) Helena Tysk, Enviken, 840. 15) Gun-Britt Jonsson, Vallsta, 720. 16) Carolin Hallnor, Arvidsjaur, 615. 17) Lena Hedin, Långsele, 580. 18) Laila Forsgren, Gävle, 555. 19) Annica Gunnarsson, Vittsjö, 370. 20) Therese Rask, Gagnef, 365. 21) Linda Björk, Tomelilla, 360. 22) Marit Skata, Maxmo Finland, 360. 23) Diana Karlsson, Älvsbyn, 285. 24) Nina Hedman, Sorsele, 285. 25) Angelica Johansson, Åsarp, 200.

Placering 26-28

26) Frida Abramsson, Malgomaj, 180. 27) Monica Andersson, Ö. ämtervik, 80. 28) Alva Opheim, Svanskog, 30.
Få koll på alla nyheter – aktivera notiser i din webbläsare
Jag vill testa!