Rovdjurskampanjen 20/21 | Jaktjournalen
Just nu:
Annons

Rovdjurskampanjen 20/21

Den första augusti 2020 är det åter dags för Jaktjournalens klassiker, Rovdjurskampanjen. Då kan alla rovdjursjägare inleda årets jakt- och fångstsäsong. Alla jägare som skjuter eller fångar räv, grävling, mård, mink, iller, kråka, skata, måsfågel eller nötskrika har chansen att både göra en betydelsefull viltvårdsinsats och vara med om att vinna fina priser för sitt engagemang.

Din rapport godkänns så snart som möjligt. Det kan dock under jaktsäsong ta ett par dagar!

Mvh
Roger C

Kampanjansvarig

VÄLKOMNA!

Vi sponsrar Rovdjurskampanjen:

Slutresultat 2011

Period 2010-08-01 till och med 2011-04-20

Öppen klass

Plac Förnamn Efternamn Postadress Räv Grävling Mård Mink Fågel Summa
1 Per-Olof Sahlin Länghem 33 102 4 4 12 12740
2 Björn Persson Bollnäs 74 2 0 0 9 9175
3 Håkan Ivarsson Bålsta 62 12 0 0 30 8850
4 Per-erik Pettersson Eskilstuna 41 25 4 7 70 8470
5 Ingemar Smedberg Vaggeryd 14 3 1 149 176 7630
6 Mikael Nyholm Hirvlax 4 1 4 276 54 7250
7 Tore Stråka Munsala 14 0 0 15 351 7245
8 Gunnar Marklund Bastuträsk 56 0 1 0 0 6810
9 Mikael Gädda Jakobstad 1 19 0 199 24 5980
10 David Skagerlind Enköping 30 21 2 0 25 5835
11 Erik Boden Kiruna 14 0 0 0 270 5730
12 Jan-Åke Ernstson Tidaholm 26 13 0 17 81 5715
13 Stig Svendsen Torestorp 3 2 2 0 326 5590
14 Roger Larsson Ljungbyhed 0 9 2 7 292 5420
15 Christian Karlsson Långås 17 27 0 2 57 5095
16 Dan Hägglund Bjurholm 34 1 1 0 39 4835
17 Göran Mårtensson Edsbyn 6 0 0 0 270 4770
18 Johan Eriksson Norrhult 17 3 6 9 114 4710
19 Fredrik Berglund Avesta 24 3 1 14 77 4645
20 Bjarne Gästgivars Munsala 0 0 0 206 31 4585
21 Rolf Jansson Ludvika 29 6 0 0 28 4380
22 Bengt Sjöberg Huskvarna 33 3 0 1 0 4220
23 Peter Gustavsson Lögdeå 8 1 0 0 210 4190
24 Morgan Berg Molkom 20 20 1 0 6 4180
25 Rolf Bengtsson Falkenberg 14 17 0 35 15 3965

Placering 26-50

26) Emil Lundmark, Arvidsjaur, 3870. 27) Ove Olsson, Kumla, 3830. 28) Thomas Waltersson, Tidaholm, 3740. 29) Kurt Norin, Svärdsjö, 3680. 30) Andreas Andersson, Säffle, 3575. 31) Hans Lindé, Årsunda, 3550. 32) Jörgen Nygren, Granö, 3530. 33) Carl-henrik Hedvall, Deje, 3530. 34) Christer Torebo, Hamneda, 3515. 35) Mikael Andersson, Torhamn, 3490. 36) Michael Svensson, Strömsnäsbruk, 3405. 37) Marcus Glad, Rättvik, 3360. 38) Roland Carlsson, Arvidsjaur, 3305. 39) Åke Persson, Lingbo, 3065. 40) Peter Davidsson, Reftele, 3050. 41) Sven-arne Ängwald, Söderhamn, 3000. 42) Mateus Danielsson, Kil, 3000. 43) Mathias Blom, Årjäng, 2975. 44) Mattias Philipson, Båstad, 2965. 45) Bengt Karlsson, Lenhovda, 2955. 46) Jimmy Bolin, Vittinge, 2835. 47) Sylve Rohdin, Ljungby, 2815. 48) Jimmy Ahlbäck, Ludvika, 2785. 49) Rune Harrysson, Loftahammar, 2780. 50) Stig Martinsson, Kinna, 2765.

Placering 51-75

51) Svante Löthgren, Nora, 2690. 52) Tage W Johansson, Tranås, 2590. 53) Anders Hultstrand, Säffle, 2560. 54) Tomas Skinnar, Tällberg, 2520. 55) Daniel Persson, Strömsund, 2515. 56) Robert Olsson, Tanumshede, 2515. 57) Emil Diddilié, Kolmården, 2495. 58) Roland Carlsson, Vänersborg, 2490. 59) Börje Lundin, Vikarbyn, 2420. 60) Peter Sjöstedt, Säffle, 2420. 61) Glenn Vikström, Larsmo Finland, 2410. 62) Mattias Modahl, Hagfors, 2385. 63) Eive Ohlsson, Trollhättan, 2340. 64) Andreas Åkerblad, Tystberga, 2310. 65) Lars Samuelsson, Landvetter, 2310. 66) Lars Englund, Stråtjära, 2290. 67) Barry Siikavuopio, Bollnäs, 2280. 68) Magnus Hjert, Äspered, 2280. 69) Jesper Norbäck, Mora, 2265. 70) Arne Bardh, Alsterbro, 2250. 71) Hans Åhlin, Rengsjö, 2250. 72) Alf Petersson, Glanshammar, 2240. 73) Janne Kjellström, Söderhamn, 2240. 74) Lars H Stridsman, Nyland, 2210. 75) Bernt Gustafsson, Tidaholm, 2200.

Placering 76-100

76) Göran Persson, Säffle, 2130. 77) Christian Kellgren, Lillhärdal, 2120. 78) Per Persson, Stöllet, 2105. 79) Sebastian Hoogers, Sala, 2095. 80) Ola Nilsson, Perstorp, 2070. 81) Tommy Rönn, Tärnsjö, 2055. 82) Patrik Hylander, Ulricehamn, 2055. 83) Erik Sjöberg, Aneby, 2040. 84) Torbjörn Jonsson, Bräcke, 2030. 85) Harald Lundqvist, Brunflo, 2025. 86) Andreas Hammarlund, Ockelbo, 2005. 87) Ulrik Lindgren, Robertsfors, 2000. 88) Ulf Andersson, Uddevalla, 1985. 89) Nils Lindgren, Ånge, 1985. 90) Tomas Helldén, Väring, 1950. 91) Johnny Nickull, Vörå Finland, 1940. 92) Wilhelm Bostander, Robertsfors, 1935. 93) Tomas Österberg, Åmotfors, 1920. 94) Robert Jonsson, Filipstad, 1920. 95) Roland Andersson, Fjugesta, 1900. 96) Daniel Lindh, Falköping, 1880. 97) Jonatan Lönander, Malmbäck, 1830. 98) Göran Nilsson, Borrby, 1800. 99) Joakim Johansson, Tenhult, 1800. 100) Henrik Persson, Malung, 1780.

Placering 101-125

101) Stig Åhs, Åmotfors, 1775. 102) Marcus Johansson, Vetlanda, 1775. 103) Magnus Frisk, Rengsjö, 1760. 104) Andreas Ottosson, Värnamo, 1760. 105) Lars Bergman, Motala, 1750. 106) Joakim Frank, Nora, 1725. 107) Kurt Johansson, Mölltorp, 1725. 108) Ulf Nordlöf, Sandviken, 1725. 109) Anders Forselius, Bergvik, 1705. 110) Sigvard Fransson, Älvsered, 1685. 111) Linus Mattsson, Bollnäs, 1680. 112) Stefan Axelsson, Rydaholm, 1655. 113) Bo-anders Rahm, Ullared, 1655. 114) Mattias Träff, Kimstad, 1655. 115) Åke Nilsson, Sala, 1650. 116) Anders Davidsson, Hillerstorp, 1650. 117) Patrik Lindgren, Kalmar, 1635. 118) Martin Edlund, Obbola, 1620. 119) Kristoffer Bengtsson, Sollebrunn, 1615. 120) Mattias Johansson, Lödöse, 1610. 121) Erik Westman, Svärdsjö, 1610. 122) Ivan Nylund, Ställdalen, 1590. 123) Simon Jakobsson, Nordmaling, 1580. 124) Jonathan Mattsson, Venjan, 1575. 125) Folke Hultgren, Dala-järna, 1560.

Placering 126-150

126) Bengt Jonsson, Storlien, 1560. 127) Per Mabäcker, Mellerud, 1560. 128) Martin Lundkvist, Leksand, 1560. 129) Mikael From, Glommersträsk, 1535. 130) Thomas Persson, Kvissleeby, 1520. 131) Ingvar Johansson, Möklinta, 1485. 132) Lars-Eje Lönnström, Söderbärke, 1485. 133) Leif Olsson, Mattmar, 1485. 134) Anders Edstam, Örebro, 1480. 135) Magnus Olsson, Deje, 1475. 136) Robert Söderqvist, Idre, 1470. 137) Wåge Swahn, Bottnaryd, 1440. 138) Gunnar Wallström, Boliden, 1440. 139) Göran Andersson, Linghed, 1435. 140) Björn Gustavsson, Uppsala, 1430. 141) Leif Engblad, Storlien, 1415. 142) Kari Maijanen, Haparanda, 1405. 143) Karl-evert Lindberg, Årsunda, 1400. 144) Jimmy Hansson, Ljungbyholm, 1390. 145) Christer Wolrath, Uppsala, 1380. 146) Mikael Nilsson, Gällivare, 1375. 147) Elof Åhs, Svenljunga, 1370. 148) Johan Larsson, Husqvarna, 1355. 149) Oscar Carlsson, Falköping, 1340. 150) Daniel Ivarsson, Tandsbyn, 1335.

Placering 151-175

151) Lennart Eriksson, Öxabäck, 1330. 152) Fredrik Lundmark, Skellefteå, 1320. 153) Lars-göran Persson, Nordmaling, 1320. 154) Martin Johansson, Tjällmo, 1320. 155) Christian Eggimann, Nässjö, 1320. 156) Johan Hallberg, Skara, 1315. 157) Greger Runesson, Tjällmo, 1305. 158) Ulf Olsson, Hamneda, 1295. 159) Daniel Nilsson, Sunne, 1290. 160) Mattias Hultman, Filipstad, 1290. 161) Christian Andersson, Gunnarskog, 1280. 162) Leif Säterberg, Ytterhogdal, 1280. 163) Lennart Arrhenius, Vingåker, 1280. 164) Nils Viklund, Gammelstad, 1260. 165) Kent Widmark, Dvärsätt, 1245. 166) Jonas Dahlqvist, Munkedal, 1240. 167) Birger Johansson, Gräsmyr, 1235. 168) Marcus Eriksson, Nyhammar, 1225. 169) Magnus Matsson, Vikarbyn, 1220. 170) Bo Sandberg, Älvsbyn, 1205. 171) Börje Sjödin, Skellefteå, 1200. 172) Martin Mattsson, Bollnäs, 1200. 173) Johan Högberg, Jakobstad, Finland, 1200. 174) Östen Granström, Rosvik, 1200. 175) Ove Häggström, Rosvik, 1200.

Placering 176-200

176) Peder Carlsson, Lundsbrunn, 1195. 177) Niklas Johansson, Bergkvara, 1175. 178) Kent Barsk, Kiruna, 1170. 179) Johan Hammarström, Ockelbo, 1165. 180) Björn Werelius, Johanneshov, 1160. 181) Oskar Andersson, Väse, 1155. 182) Niclas Andersson, Ystad, 1155. 183) Mattias Svensson, Nässjö, 1145. 184) Jan Törnqvist, Gräsö, 1140. 185) Oscar Carlsson, Mariannelund, 1135. 186) Henrik Björk, Lima, 1130. 187) Joakim Andreasson, Töllsjö, 1130. 188) Robert Salomonsson, Malgomaj, 1105. 189) Carl Olofsson, Åmotfors, 1100. 190) Åke Antonsson, Töreboda, 1095. 191) Pierre Göransson, Filipstad, 1090. 192) Gunnar Arvidsson, Stenstorp, 1080. 193) Stellan Auregård, Järna, 1075. 194) Michael Linnarsson, Trädet, 1070. 195) Mikael Wennerholm, Deje, 1070. 196) Knut Johansson, Årjäng, 1065. 197) Stefan Bergdahl, Älvsbyn, 1065. 198) Nils Hansson, Östra Ryd, 1060. 199) Mikael Bergström, Ockelbo, 1040. 200) Pelle Andersson, Österbymo, 1040.

Placering 201-225

201) Johan Axelsson, Linköping, 1040. 202) Mikael Svensson, Götene, 1040. 203) Pär Karlsson, Vårgårda, 1025. 204) Daniel Malling, Marieholm, 1000. 205) Tobias Svensson, Nye, 990. 206) Jani Kuja-halkola, Jädraås, 960. 207) Mikael Elvstrand, Gärds Köpinge, 960. 208) Johan Markström, Kåge, 960. 209) Björn Hassling, Ytterby, 960. 210) Henrik Lilja, Vetlanda, 960. 211) Göran Olsson, Edsbyn, 960. 212) Jonas Källström, Laholm, 955. 213) Nils Lefring, Vallentuna, 950. 214) Peder Rönnberg, Lögdeå, 930. 215) John Johansson, Häggenås, 930. 216) Henrik Myhr, Vemhån, 925. 217) Oscar Lindgren, Kvillsfors, 920. 218) Peter Johansson, Åsarp, 920. 219) Per-erik Jonsson, Stråtjära, 920. 220) Magnus Simonsson, Ockelbo, 920. 221) Linus Gustavsson, Ramkvilla, 915. 222) Bertil Löpare, Juoksengi, 915. 223) Robert Mohlin, Laxå, 915. 224) Ulf Andersson, Landsbro, 900. 225) Michael Larsen, Løgstør, 885.

Placering 226-250

226) Christer Ohlsson, Broby, 885. 227) Magnus Larsson, Frillesås, 885. 228) Stig Karlsson, Våxtorp, 880. 229) Dennis Bäcklund, Trollhättan, 870. 230) Stefan Höglund, Östavall, 870. 231) Stefan Roth, Riddarhyttan, 845. 232) Joakim Sjöö, Markaryd, 840. 233) Björn Walfridsson, Skillingaryd, 830. 234) Hans Johansson, Skutskär, 830. 235) Björn Jansson, Vällingby, 810. 236) Gunnar Magnusson, Vetlanda, 800. 237) Ulf Granström, Sandviken, 800. 238) Erik Lindblom, Torsåker, 790. 239) Inge Karlsson, Björketorp, 785. 240) Oskar Olsson, Årjäng, 785. 241) Johan Olsson, Sunne, 780. 242) Ingemar Johansson, Österfärnebo, 780. 243) Karl-Erik Persson, Jättendal, 775. 244) Johan Fors, Pello, 765. 245) Christer Persson, Dalsjöfors, 755. 246) Nils Fernquist, Svärdsjö, 750. 247) Fredrik Magnusson, Lovikka, 750. 248) Bernt Nilsson, Koppom, 730. 249) Mikael Johansson, Bua, 720. 250) Arnold Alfredsson, Frösön, 720.

Placering 251-275

251) Jan Furunäs, Grängesberg, 720. 252) Mikael Landström, Västerås, 705. 253) Kristian Berg, Norråker, 700. 254) Patrik Gustavsson, Bottnaryd, 700. 255) Peter Guttke, Åmotfors, 685. 256) Per-Arne Eriksson, Linghed, 665. 257) Bert-Åke Andersson, Östra Ämtervik, 645. 258) Helge Olsson, Säffle, 645. 259) Dennis Sundberg, Skellefteå, 640. 260) Pär Eriksson, Skutskär, 640. 261) Jimmy Magnusson, Krylbo, 640. 262) Lars Risbrandt, Blomstermåla, 620. 263) Andreas Johansson, Nås, 615. 264) David Sundqvist, Rottneros, 610. 265) Nils Halvarsson, Äppelbo, 610. 266) Per-olof Bergman, Djurmo, 600. 267) Wilhelm Torstensson, Jönköping, 600. 268) Fredrik Rehnsbo, Aspås, 600. 269) Gilbert Arvidsson, Torsås, 600. 270) Mattias Syvertsson, Ransäter, 600. 271) Mikael Holm, Gyttorp, 595. 272) Johan Glavhammar, Åsele, 570. 273) Kjell Karlsson, Solberga, 560. 274) Dennis Nilsson, Edsbruk, 560. 275) Karl Björklund, Söderbärke, 560.

Placering 276-300

276) Fredrik Åkesson, Umeå, 555. 277) Arne Norén, Skillingsfors, 540. 278) Ivan De Flon, Dalhem, 540. 279) Mikael Lennung, Helsingborg, 540. 280) Rune Arvidsson, Alafors, 540. 281) Karl-Gunnar Holmberg, Sorsele, 530. 282) Martin Blanck, Blidsberg, 525. 283) Bjarne D Bitsch, Stoholm Danmark, 515. 284) Johan Karlsson, Grums, 510. 285) Runo Jonsson, Stöde, 500. 286) Kent Bergquist, Kulltorp, 495. 287) Jerry Börjesson, Töllsjö, 490. 288) Viktor Johansson, Österfärnebo, 480. 289) Stefan Wahlberg, Västerås, 480. 290) Jens Tellström, Bredbyn, 480. 291) Claes Edén, Askersund, 480. 292) Magnus Zetterqvist, Nossebro, 480. 293) Christoffer Frilander, Gullbrandstorp, 480. 294) Emil Lingvall, Årsunda, 480. 295) Klas Staffas, Linghed, 480. 296) Sven-erik Öhman, Ramsjö, 480. 297) Bengt Dyrsmeds, Rättvik, 480. 298) Thomas Fält, Olofstorp, 480. 299) Jonas Svensson, Bollebygd, 480. 300) Tommy Perhans, Bengtsfors, 470.

Placering 301-325

301) Joakim Salomonsson, Hamneda, 460. 302) Andreas Petersson, Vislanda, 455. 303) Glenn Pettersson, Björklinge, 455. 304) Tony Rosenqvist, Gävle, 450. 305) Kenny Borg, Sexdrega, 440. 306) Ingvar Andersson, Trollhättan, 440. 307) Fredrik Sundell, Västervik, 440. 308) Glenn Söderquist, Öregrund, 440. 309) Jon Hultgren, Hökerum, 440. 310) Peter Strandelin, Åtvidaberg, 440. 311) Olof Pettersson, Lillandet, Finland, 440. 312) John Filipson, Kode, 435. 313) Tommy Friebe, Veddige, 435. 314) Tomas Eriksson, Skillingaryd, 435. 315) Thony Johansson, Linneryd, 430. 316) Peter Johansson, Överum, 425. 317) Henrik Axelsson, Lur, 420. 318) Kurt Kristiansson, Torup, 420. 319) Jari Lindvall, Oxelösund, 415. 320) Jason Delawyer, Knutby, 415. 321) Sture Karlsson, Rydaholm, 410. 322) Rolf Johansson, Båstad, 405. 323) Jarmo Kuusijärvi, Råneå, 405. 324) Nicklas Carverus, Järna, 400. 325) Lars Sjögren, Kosta, 390.

Placering 326-350

326) Dennis Nielsen, Malung, 390. 327) Haris Santic, Värnamo, 390. 328) Johan Johansson, Gråbo, 390. 329) Johan Stenseke, Vårgårda, 375. 330) Fredrik Persson, Höör, 365. 331) Stefan Larsson, Gråbo, 365. 332) Jerker Ljungberg, Charlottenberg, 360. 333) Lars Ljungqvist, Uddevalla, 360. 334) Åke Nilsson, Staffanstorp, 360. 335) Andreas Olsson, Förslöv, 360. 336) Erik Brandstedt, Eriksmåla, 360. 337) Jonas Henriksson, Annerstad, 360. 338) Manfred Pettersson, Östervåla, 360. 339) Fredrik Jonsson, Åtorp, 360. 340) Gustav Torstensson, Örkelljunga, 360. 341) Tobias Lindberg, Bålsta, 360. 342) Mattias Nyman, Sollebrunn, 360. 343) Mickael Boll, Oskarström, 360. 344) Greger Persson, Gällö, 350. 345) Calle Josefsson, Jönköping, 345. 346) Fredrik Dübbel, Ytterhogdal, 340. 347) Kristoffer Larsson, Sunne, 340. 348) Magnus Petersson, Fornåsa, 320. 349) Sixten Andersson, Dalstorp, 320. 350) Örjan Andreasson, Fjärås, 320.

Placering 351-375

351) Tommy Nilsson, Ö,ämtervik, 320. 352) Andreas Koppars, Jädraås, 320. 353) Tord Edestam, Brålanda, 320. 354) Nils Willman, Ronneby, 315. 355) Daniel Sernekvist, Ljungby, 315. 356) Magnus Bergström, Lindome, 315. 357) Mikael Karlsson, Vänersborg, 300. 358) Wiktor Tengman, Nordmaling, 300. 359) Sölwe Franzén, Kosta, 295. 360) Mikael Frank, Jönköping, 295. 361) Viktor Hård, Göteborg, 285. 362) Nils Johansson, Älvsered, 280. 363) Martin Helzenius, Skutskär, 280. 364) Leif Häggström, Skäl, 280. 365) Markus Ilke, Oskarshamn, 280. 366) Jakob Johansson, Hjärnarp, 275. 367) Niklas Bergh, Nordmaling, 275. 368) Christian Johansson, Ulricehamn, 270. 369) Filip Olsson, Årjäng, 270. 370) Mikael Bolin, Hjo, 255. 371) Arvid Åström, Piteå, 240. 372) Börje Jansson, Hällefors, 240. 373) Tommy Lundh, Vidsel, 240. 374) Anders Nordström, Huskvarna, 240. 375) Dan Ericsson, Bredbyn, 240.

Placering 376-400

376) Rickard Johansson, Värnamo, 240. 377) Jan Håkansson, Älmhult, 240. 378) Tom Larsson, Karlskrona, 240. 379) Roland Werdien, Åsa, 240. 380) Jan-Erik Johansson, Nol, 240. 381) Mats Monsen, Skövde, 240. 382) Martin Stensson, Fliseryd, 240. 383) Stefan Wästefors, Skövde, 240. 384) Nicklas Rynger, Västerås, 240. 385) Martin Hagman, Kristdala, 240. 386) Arne Nilsson, Hamneda, 240. 387) Fredrik Johansson, Höör, 240. 388) Fredrik Pettersson, Örebro, 240. 389) Jesper Brorsson, Bottnaryd, 240. 390) Johannes Eriksson, Dals Långed, 240. 391) Patrik Karlsson, Torsby, 240. 392) Nisse Juthe, Åby, 240. 393) Niklas Berglund, Farsta, 230. 394) Kjell-Åke Helgesson, Jämshög, 230. 395) Leif Haglund, Linghed, 225. 396) Hans-olof Henning, Björketorp, 220. 397) Anders Westerberg, Gräsö, 220. 398) André Ekholm, Söderfors, 215. 399) Henrik Helgesson, Jämshög, 210. 400) Michael Iselius, Forsheda, 205.

Placering 401-425

401) Tage Lindahl, Strömstad, 200. 402) Yngve Persson, Fagersanna, 200. 403) Stefan Hylander, Piteå, 200. 404) Johan Hässelås, Tranemo, 200. 405) Markus Broberg, Munka Ljungby, 200. 406) Fredrik Johansson, Bengtsfors, 200. 407) Ronny Höglund, Strömsund, 195. 408) Lars-Gunnar Nyman, Öjebyn, 195. 409) Michael Haglund, Vilhelmina, 185. 410) Lars Munk Lauritsen, Pajala, 180. 411) Arne Johansson, Storuman, 180. 412) Hans Engström, Indal, 180. 413) Fredrik Magnusson, Uppsala, 180. 414) Kent Sundström, Moskosel, 165. 415) Anders Tapper, Gustavsberg, 160. 416) Carl Olofssson, Åmotfors, 160. 417) Tomas Jörlid, Dalsjöfors, 160. 418) Fredrik Eriksson, Stråtjära, 160. 419) Henrik Oskarsson, Stora Skedvi, 150. 420) Magnus Forsberg, Linköping, 140. 421) Kent Nilsson, Torsby, 135. 422) John Unander, Ullånger, 135. 423) Mattias Reidner, Hagfors, 135. 424) Bengt Arvidsson, Alafors, 135. 425) Lars Blomqvist, Bro, 120.

Placering 426-450

426) Mikael Johansson, Färjestaden, 120. 427) Tommy Kolberg, Arvika, 120. 428) Nicklas Johansson, Sollebrunn, 120. 429) Magnus Kosjanov, Mockfjärd, 120. 430) David Lindqvist, Malmbäck, 120. 431) Peter Wikander, Hässleholm, 120. 432) Sture Andersson, Lilla Edet, 120. 433) Göran Eklöw, Motala, 120. 434) Per-anders Nilsson, Hallaryd, 120. 435) Kalle Andreasson, Veddige, 120. 436) Peter Sedin, Täfteå, 120. 437) Daniel Nilsson, Gävle, 120. 438) Joakim Johansson, Åseda, 120. 439) Richard Björkman, Staffanstorp, 120. 440) Gösta Johansson, Källby, 120. 441) Stefan Paulson, Tranås, 120. 442) Alexander Eklund, Karlstad, 120. 443) Peter Stenberg, Rönneshytta, 120. 444) Peter Täppner, Alingsås, 120. 445) Jonas Ljung, Väring, 120. 446) Daniel Petersson, Åseda, 120. 447) Marcus Aiha, Skinnskatteberg, 120. 448) Peter Erlandsson, Moheda, 120. 449) Lars Klinteberg, Nykvarn, 120. 450) Anders Jonsson, Bjurholm, 120.

Placering 451-475

451) Håkan Erlandsson, Moheda, 120. 452) Joakim Söderström, Strömstad, 120. 453) Johan Nykvist, Smedjebacken, 120. 454) Åke Stengård, Huddinge, 120. 455) Fredrik Johansson, Nässjö, 120. 456) Jimmy Ekholm, Horndal, 120. 457) Stefan Hedman, Sandarne, 100. 458) Kasper Carlsson, Göteborg, 90. 459) Ingemar Sundquist, Slussfors, 90. 460) Håkan Helgesson, Olofström, 90. 461) Karl-erik Svensson, Väröbacka, 90. 462) Leif Karlsson, Götene, 80. 463) Robert Edman, Tibro, 80. 464) Stefan Panthzar, Finspång, 80. 465) Kai Petersson, Edsvalla, 80. 466) Johan Carlsson, Varberg, 80. 467) Fritz Ekström, Hultsfred, 80. 468) Martin Eriksson, Östersund, 75. 469) Andreas Edelbro, Öjebyn, 60. 470) Göran Larsson, Örkelljunga, 50. 471) Martin Ludvigsson, Vårgårda, 45. 472) Håkan Westlund, Götene, 40. 473) Alex Alm, Gärds Köpinge, 30. 474) Jimmy Söderqvist, Älandsbro, 15. 475) Richard Edlund, Huddinge, 15.

Placering 476-478

476) Ludvig Karlsson, Göteborg, 15. 477) Andreas Almespång, Gällivare, 15. 478) Mats Johansson, Väckelsång, 15.

Ungdom

Plac Förnamn Efternamn Postadress Räv Grävling Mård Mink Fågel Summa
1 Jonathan Nyeland Österbymo 17 7 1 0 199 5675
2 Edvin Lidén Kalix 28 16 3 7 40 5650
3 Victor Vallsson Skellefteå 21 8 0 0 154 5470
4 Kristoffer Claesson Hökerum 11 39 0 0 12 4620
5 Simon Skogmo Lima 21 2 10 8 8 3860
6 Robin Nilsson Bromölla 7 2 4 18 104 3280
7 Mathias Sundelin Ytteresse 1 0 0 25 166 3110
8 Anton Wahlgren Bergshamra 5 5 0 0 130 2950
9 Robert Kling Huddungeby 20 3 0 0 5 2715
10 Victor Carlsson Mariannelund 15 6 0 1 10 2450

Placering 11-25

11) Ola Augustsson, Högsäter, 2440. 12) Emil Eriksson, Eskilstuna, 1915. 13) Max Nyberg, Kyrkslätt, 1715. 14) Pär Hjelm, Mattmar, 1675. 15) Philip Molander, Sätila, 1665. 16) David Lingvall, Årsunda, 1395. 17) Mats Rybråten, Grue Finnskog Norge, 1365. 18) Erik Karlsson, Korsberga, 1325. 19) Carl Sundström, Rosvik, 1215. 20) Edvin Bergh, Landvetter, 1080. 21) Christoffer Pakh, Mariefred, 1035. 22) Filip Carlson, Tranås, 925. 23) Gustav Klaesson, Nittorp, 880. 24) Daniel Johansson, Borgvik, 840. 25) Sixten Granholm, Eugmo, 825.

Placering 26-50

26) Max Habbe, Åseda, 810. 27) Fredrik Näsman, V:ämtervik, 800. 28) Petter Henriksson, Örnsköldsvik, 800. 29) Albin Gustavsson, Rörvik, 800. 30) Patrik Gruvman, Åshammar, 795. 31) Robin Folkesson, Gullabo, 740. 32) Viktor Ström, Storebro, 720. 33) Pontus Almgren, Marstrand, 650. 34) Elis Carlström, Sveg, 645. 35) Urban Persson, Enviken, 630. 36) Henrik Zetterqvist, Flen, 620. 37) Daniel Hillert, Gustafs, 555. 38) Alexander Torngren, Linghem, 540. 39) Jens Åhman, Arvidsjaur, 535. 40) Gustav Alm, Föllinge, 480. 41) Henrik Olsson, Mattmar, 470. 42) William Strand, Undrom, 435. 43) Anders Larsson, Oviken, 435. 44) Henrik Wappsell, Morgongåva, 395. 45) Anton Broman, Skorped, 375. 46) David Bengtsson, Sunne, 360. 47) David Samuelsson, Glava, 360. 48) Kristoffer Josefsson, Marsstrand, 360. 49) Magnus Andersson, Götene, 360. 50) Olle Edqvist Ericsson, Dannike, 360.

Placering 51-75

51) Emil Sandberg, Skillingaryd, 355. 52) Henrik Andersson, Vårgårda, 345. 53) Gustaf Källsand, Gemla., 325. 54) Alvar Olsson, Skillingaryd, 320. 55) Stefan Ristau, Surahammar, 300. 56) Fredrik Gustafsson, Västra Frölunda, 300. 57) Simon Hagman, Fotö, 300. 58) Henrik Torevik, Bromölla, 280. 59) Rasmus Wedin, Jönåker, 260. 60) David Karlsson, Nyhammar, 255. 61) William Svederberg, Veddige, 240. 62) Kevin Johansson, Lärbro, 240. 63) Thomas Larsson, Oviken, 240. 64) Emil Eriksson, Nattavaara, 240. 65) Oskar Sjögren, Kosta, 210. 66) Carl-johan Johnsson, Liatorp, 180. 67) Tobias Eckerlid, Blidsberg, 180. 68) Andreas Karlsson, Kållered, 165. 69) Axel Ahlbäck, Ludvika, 160. 70) Johan Dentback, Tyringe, 150. 71) Sebastian Hedlund, Ockelbo, 150. 72) Christoffer Johansso, Enviken, 150. 73) Karl Magnusson, Vaggeryd, 140. 74) Andreas Palmborn, Bollnäs, 120. 75) Alexander Möllersen, Sollefteå, 120.

Placering 76-79

76) Daniel Nyrell, Björketorp, 120. 77) Oscar Levinsson, Vaggeryd, 110. 78) Marcus Edbom Jonsson, Torpshammar, 90. 79) Joel Dahlberg, Iggesund, 45.

Dam

Plac Förnamn Efternamn Postadress Räv Grävling Mård Mink Fågel Summa
1 Ann-louise Gädda Jakobstad 1 2 0 195 10 4330
2 Inger Augustsson Trollhättan 19 7 13 0 7 4115
3 Utta Ludwig Kosta 2 7 0 0 159 3185
4 Katri Larsson Gnosjö 16 5 3 1 12 2790
5 Evy Lundberg Fjärås 3 7 4 10 58 2350
6 Ingrid Flygare Krylbo 12 1 0 3 48 2300
7 Johanna Svensson Alstermo 7 6 0 0 50 2070
8 Bente Rönning Ambjörby 15 0 0 0 0 1800
9 Erika Bergmark Umeå 11 0 2 0 6 1590
10 Pia Wedenbratt Tystberga 7 8 0 0 0 1480

Placering 11-25

11) Sylvia Åkerberg-Netzel, Idkerberget, 1260. 12) Klara Karlsson, Vårgårda, 1185. 13) Marie Strauss, Hörby, 1035. 14) Helena Tysk, Enviken, 840. 15) Gun-Britt Jonsson, Vallsta, 720. 16) Carolin Hallnor, Arvidsjaur, 615. 17) Lena Hedin, Långsele, 580. 18) Laila Forsgren, Gävle, 555. 19) Annica Gunnarsson, Vittsjö, 370. 20) Therese Rask, Gagnef, 365. 21) Linda Björk, Tomelilla, 360. 22) Marit Skata, Maxmo Finland, 360. 23) Diana Karlsson, Älvsbyn, 285. 24) Nina Hedman, Sorsele, 285. 25) Angelica Johansson, Åsarp, 200.

Placering 26-28

26) Frida Abramsson, Malgomaj, 180. 27) Monica Andersson, Ö. ämtervik, 80. 28) Alva Opheim, Svanskog, 30.
Få koll på alla nyheter – aktivera notiser i din webbläsare
Jag vill testa!