Rovdjurskampanjen 20/21 | Jaktjournalen
Just nu:
Annons

Rovdjurskampanjen 20/21

Den första augusti 2020 är det åter dags för Jaktjournalens klassiker, Rovdjurskampanjen. Då kan alla rovdjursjägare inleda årets jakt- och fångstsäsong. Alla jägare som skjuter eller fångar räv, grävling, mård, mink, iller, kråka, skata, måsfågel eller nötskrika har chansen att både göra en betydelsefull viltvårdsinsats och vara med om att vinna fina priser för sitt engagemang.

Din rapport godkänns så snart som möjligt. Det kan dock under jaktsäsong ta ett par dagar!

Mvh
Roger C

Kampanjansvarig

VÄLKOMNA!

Vi sponsrar Rovdjurskampanjen:

Slutresultat 2014

Period 2013-08-01 till och med 2014-05-17

Öppen klass

Plac Förnamn Efternamn Postadress Räv Grävling Mård Mink Fågel Summa
1 Per-Olof Sahlin Länghem 63 107 4 8 13 16835
2 Ingemar Smedberg Vaggeryd 28 13 2 38 495 12765
3 Anders Hultstrand Säffle 17 114 0 1 0 11180
4 Andreas Jönsson Braås 15 15 4 19 250 7490
5 Johan Eriksson Norrhult 14 5 2 9 314 7150
6 Tore Stråka Munsala 19 0 0 4 299 6845
7 Morgan Berg Molkom 16 50 2 6 5 6295
8 Michael Svensson Sjöbo 7 3 2 8 319 6205
9 Fredrik Karlsson Rottne 4 34 0 0 134 5210
10 Mattias Hultman Filipstad 21 31 0 4 7 5185
11 Nils Lindgren Östavall 11 6 10 0 164 5160
12 Andreas Andersson Säffle 15 27 2 1 41 4775
13 Magnus Rosenholm Söråker 20 0 2 1 140 4700
14 Mikael Nyholm Hirvlax 13 0 0 125 30 4510
15 Harry Eriksson Älvdalen 12 2 22 4 33 4155
16 Kent Widmark Dvärsätt 25 0 5 0 42 4080
17 Åke Persson Lingbo 9 4 4 19 128 4060
18 Mattias Modahl Hagfors 7 37 0 0 9 3935
19 Christian Karlsson Långås 14 27 0 0 0 3840
20 Jesper Norbäck Mora 31 0 0 0 5 3795
21 Sven-arne Ängwald Söderhamn 19 4 9 11 11 3795
22 Michael Svensson Strömsnäsbruk 24 5 2 0 20 3760
23 Skägget Larsson Köping 25 6 1 0 8 3690
24 Simon Niklasson Strömstad 10 15 0 46 3 3365
25 Håkan Ellman Finja 28 0 0 0 0 3360

Placering 26-50

26) Roland Carlsson, Vänersborg, 3305. 27) Andreas Salomonsson, Ljungby, 3300. 28) Petter Hammar, Filipstad, 3255. 29) Jörgen Nygren, Granö, 3230. 30) Göran Mårtensson, Edsbyn, 2985. 31) Roland Andersson, Fjugesta, 2970. 32) Roland Carlsson, Arvidsjaur, 2845. 33) Marcus Glad, Rättvik, 2810. 34) Börje Lundin, Vikarbyn, 2795. 35) Nicklas Carverus, Järna, 2480. 36) Fredrik Zätterman, Malung, 2415. 37) Jonas Backén, Funäsdalen, 2340. 38) Ola Nilsson, Perstorp, 2315. 39) Olov Pettersson, Stjärnsund, 2270. 40) Tomas Österberg, Åmotfors, 2240. 41) Lars Boström, Näsåker, 2215. 42) Jonatan Lönander, Malmbäck, 2195. 43) Stig Martinsson, Kinna, 2170. 44) Hans Lindé, Årsunda, 2165. 45) Torgny Johansson, Hjältevad, 2160. 46) Mattias Träff, Kimstad, 2150. 47) Anton Van Duinen, Rydaholm, 2150. 48) Per Persson, Stöllet, 1985. 49) Gösta Johansson, Perstorp, 1925. 50) Peter Ström, Föllinge, 1920.

Placering 51-75

51) Mikael Nilsson, Gällivare, 1915. 52) Yngve Olofsson, Offerdal, 1910. 53) Eive Ohlsson, Trollhättan, 1880. 54) Jimmy Petersson, Bottnaryd, 1800. 55) Magnus Sundbakk, Sundsnäs, 1800. 56) Jan-Åke Ernstson, Tidaholm, 1745. 57) Martin Blanck, Blidsberg, 1730. 58) Emil Diddilié, Kolmården, 1720. 59) Michael Larsen, Løgstør, 1710. 60) Martin Hermansson, Klövedal, 1710. 61) Magnus Dahlberg, Piteå, 1695. 62) Magnus Olsson, Deje, 1670. 63) Lennart Forsström, Ljungskile, 1640. 64) Jimmy Bolin, Vittinge, 1625. 65) Pär Löndqvist, Södertälje, 1600. 66) Anders Lindqvist, Södertälje, 1595. 67) Tobias Svensson, Nye, 1590. 68) Stefan Bergdahl, Älvsbyn, 1580. 69) Vidar Lindberg, Hoting, 1545. 70) Henrik Färg, Askersund, 1530. 71) Sylve Rohdin, Ljungby, 1530. 72) Morgan Larsson, Hedesunda, 1515. 73) Fredrik Gunnarsson, Hyssna, 1515. 74) Mats Claesson, Vrigstad, 1500. 75) Mattias Svensson, Nässjö, 1480.

Placering 76-100

76) Stig Svendsen, Torestorp, 1480. 77) Joakim Frank, Nora, 1475. 78) Henrik Björk, Lima, 1420. 79) Kurt Johansson, Mölltorp, 1420. 80) Daniel Nilsson, Timrå, 1415. 81) Göran Persson, Säffle, 1380. 82) Alpo Syväjärvi, Stallarholmen, 1380. 83) Urban Vikström, Glommersträsk, 1350. 84) Erik Gustavsson, Bräcke, 1340. 85) Mikael Andersson, Mora, 1335. 86) Mikael Holm, Gyttorp, 1325. 87) Robert Söderholm, Lycksele, 1325. 88) Lars Samuelsson, Landvetter, 1325. 89) Tage W Johansson, Tranås, 1300. 90) Göran Andersson, Linghed, 1285. 91) Pär Karlsson, Vårgårda, 1280. 92) Jakob Johansson, Hjärnarp, 1280. 93) Gunnar Mårtensson, Järpen, 1280. 94) Greger Runesson, Tjällmo, 1260. 95) Alf Petersson, Glanshammar, 1245. 96) Oskar Olsson, Årjäng, 1215. 97) Johan Glavhammar, Åsele, 1215. 98) Kari Maijanen, Haparanda, 1205. 99) Wåge Swahn, Bottnaryd, 1200. 100) Rolf Jansson, Ludvika, 1195.

Placering 101-125

101) Håkan Johansson, Braås, 1190. 102) Michael Linnarsson, Trädet, 1170. 103) Thomas Haraldsson, Östmark, 1160. 104) Alfons Olofsson, Bredbyn, 1125. 105) Roger Andersson, Herrljunga, 1120. 106) Hans Åhlin, Rengsjö, 1110. 107) Emil Lundström, Svedala, 1100. 108) Leif Haglund, Linghed, 1080. 109) Kenneth Persson, Veinge, 1080. 110) Rickard Jonsson, Lycksele, 1080. 111) Peter Jonsson, Svartsjö, 1080. 112) Martin Davidsson, Sjötofta, 1080. 113) Christian Kellgren, Lillhärdal, 1065. 114) Johan Niklasson, Knislinge, 1060. 115) Max Weibull, Gävle, 1055. 116) Ingar Kristiansen, Søre Osen, 1050. 117) Bert Lundström, Nordmaling, 1045. 118) Jerker Ljungberg, Charlottenberg, 1040. 119) David Dahlgren, Stigtomta, 1040. 120) Peter Gustavsson, Lögdeå, 1025. 121) Tommy Rönn, Tärnsjö, 1015. 122) Tony Quiroga, Kumla, 1015. 123) Stig Åhs, Åmotfors, 1010. 124) Per-erik Jonsson, Stråtjära, 1010. 125) Sölwe Franzén, Kosta, 1010.

Placering 126-150

126) Ingvar Johansson, Möklinta, 1000. 127) Anders Soldervik, Kungsör, 1000. 128) Stefan Hedlund, Bygdsiljum, 960. 129) Karl-Erik Persson, Jättendal, 925. 130) Leif Olsson, Mattmar, 920. 131) Karl-Gunnar Holmberg, Sorsele, 915. 132) Andreas Reinholdsson, Fristad, 910. 133) Per Simonsson, Dorotea, 910. 134) Christer Nordgren, Härnösand, 900. 135) Hans Andersson, Torpshammar, 850. 136) Andreas Åkerblad, Tystberga, 840. 137) Peter Sjöstedt, Säffle, 840. 138) Joakim Nilsson, Östmark, 830. 139) Ture Larsson, Burseryd, 810. 140) Victor Rickardsson, Fellingsbro, 800. 141) Peder Carlsson, Lundsbrunn, 790. 142) Knut Johansson, Årjäng, 785. 143) Bengt-Åke Persson, Strömsund, 780. 144) Dennis Nielsen, Malung, 765. 145) Simon Weigardh, Nyköping, 760. 146) Karl-evert Lindberg, Årsunda, 760. 147) Elof Åhs, Svenljunga, 755. 148) Mikael From, Glommersträsk, 735. 149) Martin Stensson, Fliseryd, 725. 150) Kenny Borg, Sexdrega, 720.

Placering 151-175

151) Niklas Berglund, Farsta, 720. 152) Tomas Eriksson, Skillingaryd, 715. 153) Leif Engblad, Storlien, 710. 154) Kent Nilsson, Torsby, 705. 155) Kristoffer Bengtsson, Sollebrunn, 690. 156) Andreas Sjölander, Gävle, 690. 157) Arnold Alfredsson, Frösön, 680. 158) Johnny Glasberg, Pargas, Finland, 680. 159) Christian Jonsson, Järvsö, 675. 160) Per Edlund, Säffle, 675. 161) Björn Walfridsson, Skillingaryd, 665. 162) Fred Hansson, Täby, 665. 163) Lars Bergman, Motala, 660. 164) Joacim Lindholm, Tomelilla, 655. 165) Robin Dahlqvist, Kungsgården, 655. 166) Jonas Eliasson, Alingsås, 650. 167) Björn Hassling, Ytterby, 630. 168) Mats Johansson, Trosa, 620. 169) Andreas Olsson, Förslöv, 605. 170) Mikael Lennung, Mörarp, 605. 171) Arvid Larsson, Avesta, 600. 172) Tommy Lundh, Vidsel, 600. 173) Lars Risbrandt, Blomstermåla, 600. 174) Gustav Torstensson, Örkelljunga, 600. 175) Andre Berg, Norrfjärden, 600.

Placering 176-200

176) Jonas Rydskog, Nyköping, 600. 177) Ingvar Nilsson, Våxtorp, 595. 178) Fredrik Johansson, Bengtsfors, 590. 179) Martin Johansson, Killeberg, 585. 180) Anders Winzell, Muskö, 580. 181) Filip Carlsson, Tranås, 575. 182) Wiktor Tengman, Nordmaling, 575. 183) Olle Rydholm, Mullsjö, 570. 184) Jonny Kvist, Grythyttan, 570. 185) Åke Antonsson, Töreboda, 570. 186) Jesper Åström, Strömsund, 560. 187) Mathias Jernelöf, Norrtälje, 560. 188) Tommy Friebe, Veddige, 540. 189) Anders Karlsson, Mossala, 530. 190) Jarmo Kuusijärvi, Råneå, 525. 191) Simon Möllefors, Stockaryd, 515. 192) Kent Nordqvist, Mattisudden, 515. 193) Fredrik Åkesson, Umeå, 510. 194) Greger Persson, Gällö, 500. 195) Niklas Bergh, Nordmaling, 500. 196) Kenny Nerstrand, Årjäng, 490. 197) Runo Jonsson, Stöde, 480. 198) Christer Persson, Edsbyn, 480. 199) Bernt Olofsson, Slite, 480. 200) Stefan Panthzar, Finspång, 480.

Placering 201-225

201) Karl Björklund, Söderbärke, 480. 202) Mikael Johansson, Bua, 480. 203) Markus Björkenäs, Vegby, 480. 204) Bengt Rosenqvist, Rydaholm, 480. 205) Göte Svensson, Romelanda, 475. 206) Kent Barsk, Kiruna, 465. 207) Bert-Åke Andersson, Östra Ämtervik, 460. 208) Linus Mattsson, Bollnäs, 460. 209) Mats Söderkvist, Söråker, 460. 210) Johan Hallberg, Skara, 455. 211) Henrik Oskarsson, Stora Skedvi, 455. 212) Nils-olof Fransson, Lycksele, 450. 213) Patrik Svensson, Tving, 450. 214) Johan Fors, Pello, 450. 215) Lennart Eriksson, Öxabäck, 440. 216) Anton Henriksson, Östra ämtervik, 440. 217) Jens Tellström, Bredbyn, 440. 218) Fredrik Rehnsbo, Aspås, 440. 219) Ulf Olsson, Rydaholm, 440. 220) Erik Lindblom, Torsåker, 425. 221) Rune Arvidsson, Alafors, 425. 222) Martin Lundkvist, Leksand, 410. 223) Thomas Zetterlund, Hallstahammar, 410. 224) Pontus Koch, Falkenberg, 410. 225) Fredrik Magnusson, Lovikka, 405.

Placering 226-250

226) Adam Landin, Vingåker, 400. 227) Per Mabäcker, Mellerud, 400. 228) Benjamin Larsson, Uppsala, 375. 229) Martin Edlund, Obbola, 370. 230) Jörgen Holmgren, Umeå, 360. 231) Kjell Larsson, Molkom, 360. 232) Patrik From, Glommersträsk, 360. 233) Johan Bergknut, Strandbaden, 355. 234) Robin Frohm, Lycksele, 330. 235) Kjell-Åke Helgesson, Jämshög, 330. 236) Tony Ögren, Bollstabruk, 325. 237) Alexander Vistby, Linköping, 320. 238) Jonas Rahm Jonsson, Näsviken, 320. 239) Lucas Tenggren, Skruv, 320. 240) Tobias Lindberg, Bålsta, 320. 241) Stefan Svensson, Härnösand, 315. 242) Peter Johansson, Överum, 315. 243) Olov Lundgren, Bygdsiljum, 310. 244) Mats Olsson, Malmö, 305. 245) Mathias Blom, Årjäng, 300. 246) Robert Edman, Tibro, 290. 247) Björn Eliasson, Träslövsläge, 285. 248) Stefan Millqvist, Lidköping, 280. 249) Mikael Landström, Västerås, 275. 250) Glenn Andersson, Gnarp, 270.

Placering 251-275

251) Lars Englund, Stråtjära, 270. 252) Rolf Nääs, Värmdö, 270. 253) Robert Wernborn, Älta, 255. 254) Mathias Johansson, Nybro, 255. 255) Tommy Kolberg, Arvika, 255. 256) Daniel Ivarsson, Tandsbyn, 250. 257) Niklas Larsson, Gnesta, 250. 258) Johan Nykvist, Smedjebacken, 240. 259) Stefan Carlström, Gråbo, 240. 260) Joachim Feldhoff, Saltsjö-boo, 240. 261) Erik Dagman, Mölltorp, 240. 262) Sten Lagerstedt, Bromma, 240. 263) Michael Haglund, Vilhelmina, 240. 264) Stefan Granath, Årjäng, 240. 265) Stefan Lindman, Torpshammar, 240. 266) Jonas Lindh, Högsäter, 240. 267) Jan Håkansson, Älmhult, 240. 268) Helge Olsson, Säffle, 240. 269) Bengt Arvidsson, Alafors, 225. 270) Per-Olof Östlin, Söderhamn, 225. 271) Jonas Wiberg, Söderfors, 215. 272) Tor Stjerna, Nybro, 215. 273) Mikael Karlsson, Vänersborg, 210. 274) Markus Nyholm, Hirvlax, 210. 275) Tage Lindahl, Strömstad, 210.

Placering 276-300

276) Leif Häggström, Skäl, 200. 277) Martin Olausson, Alingsås, 200. 278) Mattias Wennberg, Vänersborg, 200. 279) Bo Dowert, Ekenässjön, 200. 280) Antonia Bolin, Bälinge, 200. 281) Göran Ternström, Kalmar, 200. 282) Mats Hirschman, Ljungsbro, 200. 283) Tommy Karlsson, Norsholm, 200. 284) Mattias Sunesson, Lenhovda, 200. 285) Kaj Nelson, Vingåker, 200. 286) Håkan Helgesson, Olofström, 195. 287) Magnus Forsberg, Linköping, 195. 288) Andreas Wikström, Kalix, 195. 289) Mats Söderkvist, Söråker, 185. 290) Johnny U. Jonsson, Storuman, 180. 291) Anders Edman, Äspered, 180. 292) Fredrik Dübbel, Ytterhogdal, 180. 293) Tomas Jörlid, Dalsjöfors, 175. 294) Stefan Roth, Riddarhyttan, 165. 295) Jan Isberg, Bygdeå, 160. 296) Lars Sjögren, Kosta, 160. 297) Lars-Eje Lönnström, Söderbärke, 150. 298) Mikael Bolin, Hjo, 150. 299) Mattias Philipson, Båstad, 150. 300) Anders Lennung, Mörarp, 135.

Placering 301-325

301) Lars Klintberg, Nykvarn, 135. 302) David Malmgren, Rockneby, 135. 303) Jonas Walfridsson, Torsby, 135. 304) Per Christensen, Lessebo, 120. 305) Fredrik Åberg, Västerås, 120. 306) Janne Harju Johansson, Kopparberg, 120. 307) Oskar Andersson, Väse, 120. 308) Tommy Andersson, Åtorp, 120. 309) Fredrik Pettersson, Örebro, 120. 310) Fredrik Nilsson, Lycksele, 120. 311) Daniel Rylander, Sollefteå, 120. 312) Freddie Tärning, Norrköping, 120. 313) Ronnie Johansson, Vankiva, 120. 314) Kalle Brandt, Alfta, 120. 315) Bo Waltersson, Torpsbruk, 120. 316) Björn Skoglund, Frövi, 120. 317) Patrik Skoog, Gimo, 120. 318) Nils Lefring, Vallentuna, 120. 319) Johan Lundberg, Fjärås, 120. 320) Göran Wicksell, Enköping, 120. 321) Lennart Helgesson, Skene, 120. 322) Markus Kron, Lessebo, 120. 323) Per-olof Fillman, Orsa, 120. 324) Daniel Lundberg, Kungsbacka, 120. 325) Mattias Bergström, Umeå, 120.

Placering 326-350

326) Jonas Zwahlen, Stugun, 120. 327) Dennis Åkesson, Ullared, 120. 328) Niklas Lindberg, Karlstad, 120. 329) Nils Fernquist, Svärdsjö, 110. 330) Inge Karlsson, Björketorp, 110. 331) Lukas Svensson, Ljungbyholm, 110. 332) Thomas Olsson, Kristinehamn, 110. 333) Henrik Helgesson, Jämshög, 105. 334) Ludvig Karlsson, Göteborg, 105. 335) Thomas Fransson, Örträsk, 90. 336) Kent Sundström, Moskosel, 90. 337) Carl-Axel Mårtensson, Viksjöfors, 80. 338) Kjell Hagström, Charlottenberg, 80. 339) Jimmy Torstensson, Larv, 80. 340) Birger Karlsson, Jönåker, 80. 341) Peter Strandelin, Åtvidaberg, 80. 342) Henrik Axelsson, Lur, 80. 343) Fredrik Trofast, Aneby, 80. 344) Gunnar Johansson, Nykvarn, 80. 345) Mikael Orre, Rönninge, 80. 346) Jan-Erik Johansson, Nol, 80. 347) Magnus Matsson, Vikarbyn, 80. 348) Tomas Johansson, Skara, 80. 349) Anders Forsberg, Åmotfors, 80. 350) Filip Olsson, Matfors, 80.

Placering 351-355

351) Lars-Ove Pettersson, Östervåla, 80. 352) Martin Ström, Öjebyn, 75. 353) Tomas Nywertz, Skara, 60. 354) Stefan Ohlsson, Huskvarna, 60. 355) Nicklas Bergström, Ramsjo, 45.

Ungdom

Plac Förnamn Efternamn Postadress Räv Grävling Mård Mink Fågel Summa
1 Alexander Wahlström Årjäng 19 18 7 4 31 4895
2 Robin Nilsson Bromölla 5 5 0 1 216 4260
3 Edvin Lidén Kalix 19 9 1 1 76 4250
4 Joel Granström Rengsjö 8 1 0 13 152 3580
5 Henrik Wappsell Morgongåva 1 25 1 0 4 2270
6 Stefan Ristau Surahammar 5 10 6 0 18 2210
7 Rasmus Wedin Jönåker 6 17 0 0 0 2080
8 Martin Isaksson Borgafjäll 6 2 7 7 24 2010
9 Erik Ferner Möklinta 10 6 1 0 6 1860
10 Glenn Åkervik Årjäng 7 7 0 1 17 1675

Placering 11-25

11) Andreas Wallin, Eslöv, 1575. 12) Patrik Arvidsson, Järnforssen, 1290. 13) Robin Folkesson, Gullabo, 1245. 14) Gustaf Hellgren, Aneby, 1135. 15) Kevin Lindqvist, Landsbro, 1125. 16) Jonatan Englund, Åmål, 1085. 17) Daniel Gustafsson, Ljung, 1080. 18) Thomas Wallin, Kolbäck, 990. 19) Arvid Petersson, Norrköping, 925. 20) Albin Carlsson, Knutby, 900. 21) Johan Collin, Kosta, 810. 22) Filip Olsson, Årjäng, 805. 23) Tobias Albinsson, Götene, 760. 24) Mattias Karlsson, Kvillsfors, 740. 25) Einar Lundgren, Jönköping, 640.

Placering 26-50

26) Jakob Kamstedt, Hyltebruk, 615. 27) Mikael Nyström, Falun, 540. 28) Daniel Johansson, Borgvik, 535. 29) Karl Johansson, Ydre, 520. 30) Emil Sandberg, Skillingaryd, 515. 31) Axel Lundström, Immeln, 480. 32) Linus Palmqvist, Sävsjö, 480. 33) Magnus Kroik Kristoffersson, Borgafjäll, 430. 34) Mattias Forsberg, Grums, 420. 35) Jesper K Johansson, Munkedal, 400. 36) Pär Augustsson, Annerstad, 355. 37) Emil Bergdahl, Älvsbyn, 330. 38) Jacob Sundling, Huskvarna, 320. 39) Tobias Svensson, Gamleby, 320. 40) Didrik Johansson, Piteå, 315. 41) Lucas Kellgren, Lillhärdal, 300. 42) Jacob Carlsson, Robertsfors, 285. 43) Gustaf Källsand, Gemla., 280. 44) David Lundberg, Nordmaling, 265. 45) Marcus Johansson, Hallsberg, 240. 46) Andreas Karlsson, Kållered, 240. 47) Gabriel Thorn, Bengtsfors, 240. 48) Jonatan Olsson, Molkom, 240. 49) David Wiktorsson, Eksjö, 200. 50) Fredrik Gustafsson, Västra Frölunda, 160.

Placering 51-59

51) Daniel Nilsson, Molkom, 140. 52) Robert Strömblad, Sävsjö, 120. 53) Erik Parai Arnesson, Skruv, 120. 54) Leo Persson, Sundsvall, 120. 55) Martin Gustafsson, Ljung, 120. 56) Oskar Jonsson, Stråtjära, 120. 57) Filip Johansson, Väckelsång, 120. 58) Fredrik Söderström, Jättendal, 90. 59) Daniel Nilsson, Molkom, 80.

Dam

Plac Förnamn Efternamn Postadress Räv Grävling Mård Mink Fågel Summa
1 Johanna Svensson Alstermo 4 21 2 0 92 3720
2 Utta Ludwig Kosta 2 6 1 0 187 3615
3 Carina Johansson Unnaryd 2 5 4 2 170 3590
4 Evy Lundberg Fjärås 8 6 3 8 54 2680
5 Inger Augustsson Trollhättan 4 12 7 0 25 2445
6 Ingrid Flygare Krylbo 4 1 5 13 55 2095
7 Cecilia Odehn-Kängström Berga 2 8 7 1 33 2025
8 Laila Forsgren Gävle 12 4 0 0 13 1955
9 Sylvia Åkerberg-Netzel Idkerberget 2 0 0 0 68 1260
10 Sara Carlsson Färila 3 0 7 0 7 1095

Placering 11-25

11) Ingela Rosenholm, Söråker, 1050. 12) Karin Edlund, Säffle, 1005. 13) Klara Karlsson, Vårgårda, 800. 14) Barbro Persson, Föllinge, 790. 15) Inga-lena Nordström, Norsjö, 750. 16) Therese Rask, Gagnef, 645. 17) Charlotta Hagström, Floby, 560. 18) Anna Green Svensson, Stockaryd, 540. 19) Birgitta Karlsson, Horn, 375. 20) Hannah Andersson, Avesta, 360. 21) Maria Mattsson, Norråker, 360. 22) Ann Erlandsson, Jönköping, 300. 23) Miranda Frings, Högland, 300. 24) Annica Gunnarsson, Vittsjö, 265. 25) Gun-Britt Jonsson, Vallsta, 255.

Placering 26-29

26) Margaretha Karlsson Lundin, Alunda, 160. 27) Helene Käll, Östhammar, 120. 28) Mona Eriksson, Norsjö, 90. 29) Marie Billebjer, Täby, 15.
Få koll på alla nyheter – aktivera notiser i din webbläsare
Jag vill testa!