Annons
Rovdjurskampanjen 20/21 | Jaktjournalen
Just nu:
Annons

Rovdjurskampanjen 20/21

Den första augusti 2020 är det åter dags för Jaktjournalens klassiker, Rovdjurskampanjen. Då kan alla rovdjursjägare inleda årets jakt- och fångstsäsong. Alla jägare som skjuter eller fångar räv, grävling, mård, mink, iller, kråka, skata, måsfågel eller nötskrika har chansen att både göra en betydelsefull viltvårdsinsats och vara med om att vinna fina priser för sitt engagemang.

Din rapport godkänns så snart som möjligt. Det kan dock under jaktsäsong ta ett par dagar!

Mvh
Roger C

Kampanjansvarig

VÄLKOMNA!

Vi sponsrar Rovdjurskampanjen:

Slutresultat 2012

Period 2011-07-01 till och med 2012-04-25

Öppen klass

Plac Förnamn Efternamn Postadress Räv Grävling Mård Mink Fågel Summa
1 Per-Olof Sahlin Länghem 20 128 1 2 14 12980
2 Jörgen Nygren Granö 75 2 2 2 90 10730
3 Harry Eriksson Älvdalen 35 4 34 60 100 10280
4 Christian Karlsson Långås 33 44 0 4 121 9375
5 Tobias Barse Väse 44 46 1 0 0 9050
6 Pasquale Martino Tärendö 73 0 0 1 0 8780
7 Björn Persson Bollnäs 67 0 0 1 6 8150
8 Morgan Berg Molkom 36 38 5 12 1 8065
9 Ingemar Smedberg Vaggeryd 27 4 3 41 226 8040
10 Peter Nilsson Ullatti 63 0 0 0 0 7560
11 Tore Stråka Munsala 32 0 0 2 196 6820
12 Håkan Ivarsson Bålsta 39 21 0 1 23 6725
13 Johan Eriksson Norrhult 27 4 3 14 162 6540
14 Göran Mårtensson Edsbyn 7 0 0 1 356 6200
15 Torbjörn Bergström Bispgården 45 0 5 1 20 6170
16 Mikael Nyholm Hirvlax 14 1 0 185 32 5940
17 Peter Gustavsson Lögdeå 19 0 0 2 213 5515
18 Anders Hultstrand Säffle 5 56 1 1 0 5190
19 Nils Lindgren Östavall 19 4 6 8 90 4650
20 Mattias Hultman Filipstad 12 33 0 0 29 4515
21 Roland Söderberg Malung 30 4 5 0 1 4385
22 Jesper Norbäck Mora 30 0 2 0 26 4170
23 Jonathan Mattsson Venjan 30 6 0 0 5 4155
24 Börje Lundin Vikarbyn 25 0 0 6 62 4050
25 Johan Bergman Vuollerim 30 2 1 0 9 3985

Placering 26-50

26) Stefan Johansson, Norberg, 3910. 27) Andreas Andersson, Säffle, 3890. 28) Fredrik Rehnsbo, Aspås, 3750. 29) Jan-Åke Ernstson, Tidaholm, 3745. 30) Micke Bråtner, Åtorp, 3715. 31) Mikael Gädda, Jakobstad, 3685. 32) Harald Lundqvist, Brunflo, 3640. 33) Roland Andersson, Fjugesta, 3620. 34) Jens Hellström, Nälden, 3560. 35) Torbjörn Jonsson, Bräcke, 3530. 36) Mattias Modahl, Hagfors, 3455. 37) Jerker Ljungberg, Charlottenberg, 3390. 38) Kent Widmark, Dvärsätt, 3380. 39) Rolf Jansson, Ludvika, 3315. 40) Markus Svensson, Nordmark, 3270. 41) Michael Larsen, Løgstør, 3265. 42) Stig Svendsen, Torestorp, 3225. 43) Pär Hjelm, Mattmar, 3205. 44) Roland Carlsson, Vänersborg, 3085. 45) Tommy Österman, Örebro, 2925. 46) Linus Nordén, Örebro, 2730. 47) Bernt Jonsson, Torpshammar, 2730. 48) Jonas Backén, Funäsdalen, 2660. 49) Jonas Salmijärvi, Korpilombolo, 2640. 50) Andreas Jönsson, Braås, 2615.

Placering 51-75

51) Sven-arne Ängwald, Söderhamn, 2560. 52) Rune Harrysson, Loftahammar, 2555. 53) Nils Hansson, Östra Ryd, 2550. 54) Per Persson, Stöllet, 2515. 55) Emil Diddilié, Kolmården, 2495. 56) Gunnar Marklund, Bastuträsk, 2490. 57) Per-Olof Östlin, Söderhamn, 2480. 58) Marcus Glad, Rättvik, 2480. 59) John Johansson, Häggenås, 2450. 60) Lars Stoltz, Bergsjö, 2435. 61) Johan Axelsson, Linköping, 2400. 62) Johan Hammarström, Ockelbo, 2360. 63) Leif Säterberg, Ytterhogdal, 2340. 64) Lars Boström, Näsåker, 2300. 65) Anders Davidsson, Hillerstorp, 2300. 66) Johan Glavhammar, Åsele, 2285. 67) Lars H Stridsman, Nyland, 2270. 68) Peter Andersson, Strömsund, 2250. 69) Eive Ohlsson, Trollhättan, 2225. 70) Mikael Nilsson, Gällivare, 2220. 71) Per Edh, Jättendal, 2205. 72) Åke Persson, Lingbo, 2190. 73) Göran Andersson, Linghed, 2180. 74) Peter Ström, Föllinge, 2160. 75) Peter Sjöstedt, Säffle, 2120.

Placering 76-100

76) Christian Bengtsson, Lycksele, 2110. 77) Göran Nilsson, Borrby, 2070. 78) Urban Vikström, Glommersträsk, 2050. 79) Andreas Salomonsson, Ljungby, 2040. 80) Henrik Olsson, Offerdal, 2035. 81) Sylve Rohdin, Ljungby, 2030. 82) Kjell Gustavsson, Sunne, 2030. 83) Robert Molldén, Svenshögen, 1995. 84) Roland Carlsson, Arvidsjaur, 1995. 85) Jimmy Bolin, Vittinge, 1935. 86) Erik Sjöberg, Aneby, 1930. 87) Mikael Andersson, Torhamn, 1900. 88) Hans Lindé, Årsunda, 1895. 89) Henrik Färg, Askersund, 1890. 90) Martin Hermansson, Klövedal, 1880. 91) Daniel Persson, Strömsund, 1880. 92) Bertil Andersson, Offerdal, 1860. 93) Jon Magnusson, Valdemarsvik, 1840. 94) Mattias Johansson, Lödöse, 1835. 95) Stig Martinsson, Kinna, 1820. 96) Mattias Svensson, Nässjö, 1820. 97) Magnus Carlsson, Gislaved, 1820. 98) Arnold Alfredsson, Frösön, 1800. 99) Ove Hallergren, Tärendö, 1800. 100) Christer Nordgren, Härnösand, 1785.

Placering 101-125

101) Kent Barsk, Kiruna, 1770. 102) Jonas Karlsson, Älvsbyn, 1765. 103) Yngve Olofsson, Offerdal, 1740. 104) Dick Fahlgren, Piteå, 1740. 105) Andreas Larsson, Munkfors, 1735. 106) Jimmy Ahlbäck, Ludvika, 1685. 107) Hans Åhlin, Rengsjö, 1680. 108) Jan Gustavsson, Järvsö, 1680. 109) Tobias Svensson, Nye, 1680. 110) Stefan Bergdahl, Älvsbyn, 1665. 111) Leif Engblad, Storlien, 1660. 112) Sebastian Hoogers, Sala, 1635. 113) Martin Engström, Hudiksvall, 1625. 114) Niclas Andersson, Ystad, 1615. 115) Jan Törnqvist, Gräsö, 1595. 116) Henrik Persson, Malung, 1585. 117) Leif Olsson, Mattmar, 1575. 118) Erik Johansen, Svärdsjö, 1575. 119) Roland Werdien, Åsa, 1565. 120) Fredrik Åkesson, Umeå, 1560. 121) Michael Svensson, Strömsnäsbruk, 1560. 122) Kari Maijanen, Haparanda, 1555. 123) Mats Monsen, Skövde, 1520. 124) Henrik Myhr, Vemhån, 1500. 125) Simon Jakobsson, Nordmaling, 1485.

Placering 126-150

126) Mattias Träff, Kimstad, 1455. 127) Mattias Tellt, Nässjö, 1440. 128) Roger Andersson, Borgstena, 1440. 129) Tomas Helldén, Väring, 1440. 130) Fredrik Magnusson, Lovikka, 1425. 131) Lars Nääs, Bräcke, 1425. 132) Johnny Nickull, Vörå Finland, 1415. 133) Andreas Åkerblad, Tystberga, 1410. 134) Peter Guttke, Åmotfors, 1400. 135) Marcus Eriksson, Nyhammar, 1400. 136) Tommy Olsson, Vinslöv, 1395. 137) Ulf Andersson, Uddevalla, 1395. 138) Lars Bergman, Motala, 1390. 139) Robin Lindgren, Länghem, 1390. 140) Johan Lundin, Skärblacka, 1390. 141) Niklas Bergh, Nordmaling, 1385. 142) Daniel Nilsson, Sunne, 1370. 143) Lars-göran Persson, Nordmaling, 1365. 144) Kenneth Vestman, Rusksele, 1335. 145) Alf Petersson, Glanshammar, 1320. 146) Mattias Mattsson, Hofors, 1320. 147) Alpo Syväjärvi, Stallarholmen, 1305. 148) Kristoffer Bengtsson, Sollebrunn, 1300. 149) Michael Linnarsson, Trädet, 1295. 150) Thomas Burman, Norrfjärden, 1290.

Placering 151-175

151) Tomas Skinnar, Tällberg, 1280. 152) Erik Gustavsson, Vaggeryd, 1280. 153) Gösta Johansson, Perstorp, 1280. 154) Henrik Björk, Lima, 1280. 155) Elof Åhs, Svenljunga, 1275. 156) Svante Löthgren, Nora, 1250. 157) Mathias Dicksson, Tärnsjö, 1240. 158) Johan Olsson, Sunne, 1235. 159) Daniel Ivarsson, Tandsbyn, 1220. 160) Pär Karlsson, Vårgårda, 1215. 161) Mathias Blom, Årjäng, 1200. 162) Pierre Göransson, Filipstad, 1200. 163) Fredrik Biström, Lövånger, 1200. 164) Anders Scharp, Trosa, 1200. 165) Per-erik Jonsson, Stråtjära, 1200. 166) Lars-Eje Lönnström, Söderbärke, 1200. 167) Mikael Karlsson, Vänersborg, 1190. 168) Göran Persson, Säffle, 1185. 169) Tommy Perhans, Bengtsfors, 1185. 170) Göran Nilson, Borrby, 1185. 171) Jan Dyrsmeds, Rättvik, 1185. 172) Niklas Forsberg, Fristad, 1175. 173) Joakim Frank, Nora, 1170. 174) Kenn Heden, Sölvesborg, 1170. 175) Karl-evert Lindberg, Årsunda, 1160.

Placering 176-200

176) Michael Haglund, Vilhelmina, 1145. 177) Tommy Rönn, Tärnsjö, 1140. 178) Kent Olofsson, Mjölby, 1140. 179) Krister Lundgren, Lillpite, 1130. 180) Magnus Dahlberg, Piteå, 1125. 181) Stig Åhs, Åmotfors, 1120. 182) Magnus Enger, Ljørdalen, 1110. 183) Jimmy Sjölander, Stöde, 1105. 184) Stefan Höglund, Östavall, 1100. 185) Kaj Winther, Ingarö, 1095. 186) Johan Fors, Pello, 1095. 187) Runar Jakobsson, Mariannelund, 1080. 188) Reine Gillisson, Bottnaryd, 1080. 189) Robert Söderqvist, Idre, 1080. 190) Simon Weigardh, Nyköping, 1080. 191) Robert Jonsson, Filipstad, 1080. 192) Per Christensen, Lessebo, 1080. 193) L-g Vedin, Ås, 1065. 194) Håkan Johansson, Braås, 1050. 195) Ove Larsson, Kårböle, 1050. 196) Christer Persson, Dalsjöfors, 1050. 197) Peder Carlsson, Lundsbrunn, 1045. 198) Johan Högberg, Jakobstad, Finland, 1040. 199) Oskar Andersson, Väse, 1035. 200) Björn Hassling, Ytterby, 1035.

Placering 201-225

201) Knut Johansson, Årjäng, 1025. 202) Alfons Olofsson, Bredbyn, 1025. 203) Karl-Erik Persson, Jättendal, 1015. 204) Alf Gustavsson, Hyssna, 1010. 205) Roger Larsson, Ljungbyhed, 1005. 206) Torgny Hansson, Grythyttan, 1005. 207) Tomas Österberg, Åmotfors, 1005. 208) Magnus Åström, Umeå, 980. 209) Johan Fransson, Huskvarna, 960. 210) Mikael Holm, Gyttorp, 960. 211) Oscar Carlsson, Falköping, 950. 212) Anders Edstam, Örebro, 940. 213) Stellan Auregård, Järna, 935. 214) Magnus Sundbakk, Sundsnäs, 925. 215) Christian Kellgren, Lillhärdal, 920. 216) Lars Samuelsson, Landvetter, 915. 217) Svante Morén, Burträsk, 895. 218) Jari Lindvall, Oxelösund, 895. 219) Joakim Salomonsson, Hamneda, 880. 220) Linus Mattsson, Bollnäs, 870. 221) Markus Nyholm, Hirvlax, 870. 222) Jonatan Lönander, Malmbäck, 865. 223) Patrik Andersson, Sala, 855. 224) Robert Olsson, Tanumshede, 850. 225) Wåge Swahn, Bottnaryd, 845.

Placering 226-250

226) Ulf Hermansson, Töreboda, 840. 227) Fredrik Lundmark, Skellefteå, 840. 228) Johan Johansson, Gråbo, 840. 229) Stefan Kristesson, Bräcke, 840. 230) Kent Sundström, Moskosel, 835. 231) Magnus Olsson, Deje, 800. 232) Stig Enberg, Boden, 800. 233) Mikael Johansson, Bua, 800. 234) Magnus Vidman, Västerås, 800. 235) Jarmo Kuusijärvi, Råneå, 795. 236) Martin Lundkvist, Leksand, 745. 237) Mattias Philipson, Båstad, 745. 238) Markus Karlström, Edsbyn, 740. 239) Thomas Wennberg, Nyåker, 740. 240) Magnus Bengtsson, Skara, 735. 241) Fredrik Sandberg, Tavelsjö, 720. 242) Christer Torebo, Hamneda, 720. 243) Per-olof Bergman, Djurmo, 720. 244) Jan Adolfsson, Tyresö, 720. 245) Gunnar Arvidsson, Stenstorp, 720. 246) Martin Edlund, Obbola, 710. 247) Olof Pettersson, Lillandet, Finland, 710. 248) Arne Bardh, Alsterbro, 710. 249) Anders Forselius, Bergvik, 700. 250) Johan Hallberg, Skara, 700.

Placering 251-275

251) Ture Larsson, Burseryd, 695. 252) Wiktor Tengman, Nordmaling, 685. 253) Christian Fredriksson, Partille, 680. 254) Rolf Johansson, Båstad, 660. 255) Dennis Bäcklund, Trollhättan, 655. 256) Jonny Kvist, Grythyttan, 645. 257) Martin Johansson, Tjällmo, 640. 258) Anders Olzén, Karlstad, 640. 259) Mikael Lindgren, Robertsfors, 630. 260) Kurt Nywertz, Västerås, 630. 261) Bert-Åke Andersson, Östra Ämtervik, 625. 262) Lennart Forsström, Ljungskile, 615. 263) Mikael Lennung, Helsingborg, 600. 264) Tomas Warg, Skellefteå, 600. 265) Jan Axelsson, Umeå, 600. 266) Peter Sävenstrand, Alingsås, 600. 267) Toni Vähäjylkkä, Borlänge, 600. 268) Daniel Smedeby, Kungsör, 600. 269) Göran Ternström, Kalmar, 600. 270) Nils Fernquist, Svärdsjö, 595. 271) Björn Walfridsson, Skillingaryd, 595. 272) Gunnar Johansson, Nykvarn, 585. 273) Stefan Roth, Riddarhyttan, 570. 274) Magnus Simonsson, Ockelbo, 560. 275) Åke Antonsson, Töreboda, 560.

Placering 276-300

276) Nicklas Carverus, Järna, 560. 277) Björn Falk, Munsö, 560. 278) Stig Karlsson, Våxtorp, 550. 279) Glenn Andersson, Gnarp, 540. 280) Mikael Karlsson, Deje, 540. 281) Greger Runesson, Tjällmo, 535. 282) Martin Åkerblom, Vrena, 535. 283) Ingvar Nilsson, Våxtorp, 530. 284) Dennis Nielsen, Malung, 530. 285) Erik Lindblom, Torsåker, 530. 286) Stefan Granath, Årjäng, 530. 287) Mikael Bergström, Ockelbo, 525. 288) Karl-Gunnar Holmberg, Sorsele, 520. 289) Jimmy Petersson, Bottnaryd, 520. 290) Ronny Höglund, Strömsund, 510. 291) Ronnie Bengtsson, Storvik, 500. 292) Anton Van Duinen, Rydaholm, 480. 293) Kristoffer Larsson, Sunne, 480. 294) Lars Klintberg, Nykvarn, 480. 295) Ulf Olsson, Rydaholm, 480. 296) Tomas Arvidsson, Ed, 480. 297) Daniel Rylander, Sollefteå, 480. 298) Jan Hellstrand, Skara, 480. 299) Andreas Carlsson, Harads, 480. 300) Stefan Svensson, Härnösand, 480.

Placering 301-325

301) Lars Englund, Stråtjära, 470. 302) Björn Jansson, Vällingby, 465. 303) Max Weibull, Gävle, 465. 304) Fredrik Jonasson, Åmål, 455. 305) Kjell Larsson, Molkom, 450. 306) Gösta Nilsson, Bottnaryd, 450. 307) Kristian Frank, Forserum, 445. 308) Sami Sutinen, Ekerö, 440. 309) Anders Andersson, Gnesta, 440. 310) Jakob Broander, Bergshamar, 440. 311) Nils Lefring, Vallentuna, 435. 312) Martin Molander, Uddevalla, 435. 313) Sölwe Franzén, Kosta, 430. 314) Mats Aronsson, Arkelstorp, 410. 315) Kurt-Lennart Persson, Skutskär, 410. 316) Kent Nordqvist, Mattisudden, 405. 317) Mikael From, Glommersträsk, 405. 318) Glenn Pettersson, Björklinge, 400. 319) Nils Johansson, Älvsered, 400. 320) André Ekholm, Söderfors, 400. 321) Håkan Andersson, Vimmerby, 400. 322) Torben Karlsson, Lyckeby, 400. 323) Stefan Blom, Hjortkvarn, 400. 324) Per Mabäcker, Mellerud, 400. 325) Daniel Sernekvist, Ljungby, 400.

Placering 326-350

326) Per-Arne Eriksson, Linghed, 395. 327) Calle Jespersson, Vejbystrand, 390. 328) Anders Ylén, Arvika, 390. 329) Fredrik Johansson, Höör, 390. 330) Mikael Ivarsson, Rengsjö, 385. 331) Runo Jonsson, Stöde, 380. 332) Johan Stenseke, Vårgårda, 375. 333) Magnus Larsson, Frillesås, 375. 334) Göran Olsson, Edsbyn, 375. 335) Fredrik Ullatti, Värmdö, 360. 336) Jon Hagen, Ljusdal, 360. 337) Patrik Hylander, Ulricehamn, 360. 338) Andreas Glad, Kulltorp, 360. 339) Karl Björklund, Söderbärke, 360. 340) Lars Danvind, Åsele, 360. 341) Arne Pinthorp, Stenstorp, 360. 342) Martin Blanck, Blidsberg, 360. 343) Erik Lugnet, Haparanda, 360. 344) Linus Göthe, Sandviken, 360. 345) Peter Johansson, Överum, 360. 346) Per Åkerblad, Kållered, 360. 347) Peter Erlandsson, Moheda, 360. 348) Tony Elmenmo, Askersund, 360. 349) Per-anders Nilsson, Hallaryd, 360. 350) Mikael Landström, Västerås, 360.

Placering 351-375

351) Patrik From, Glommersträsk, 360. 352) Fredrik Samuelsson, Torup, 360. 353) Jörgen Holmgren, Umeå, 360. 354) Thomas Olsson, Kristinehamn, 360. 355) Kaj Nelson, Vingåker, 350. 356) Martin Stensson, Fliseryd, 345. 357) Stefan Larsson, Gråbo, 330. 358) Andreas Olsson, Förslöv, 330. 359) Staffan Johansson, Tidaholm, 320. 360) Glenn Söderquist, Öregrund, 320. 361) Fredrik Byström, Matfors, 320. 362) Martin Mattsson, Bollnäs, 320. 363) Mikael Persson, Kilafors, 320. 364) Lars Munk, Pajala, 315. 365) Jerry Börjesson, Töllsjö, 315. 366) Pär Pineur, Färila, 300. 367) Henrik Oskarsson, Stora Skedvi, 300. 368) Daniel Nilsson, Gävle, 300. 369) Eiron Aronsson, Eriksmåla, 295. 370) Christer Stockhaus, Vallsta, 290. 371) Bengt Arvidsson, Alafors, 285. 372) Håkan Helgesson, Olofström, 285. 373) Karl-erik Svensson, Väröbacka, 285. 374) Alexander Eklund, Karlstad, 280. 375) Andreas Johansson, Skogstorp, 280.

Placering 376-400

376) Christian Holmqvist, Enviken, 275. 377) David Lindqvist, Malmbäck, 275. 378) Robin Fagerström, Mörrum, 270. 379) Jan-Erik Skoogh, Surahammar, 270. 380) Peter Bergström, Ånäset, 270. 381) Jerry Hoberg, Vikbolandet, 270. 382) Tommy Karlsson, Norsholm, 270. 383) Andreas Almespång, Gällivare, 270. 384) Andreas Koppars, Jädraås, 265. 385) Tommy Friebe, Veddige, 255. 386) Anders Edman, Äspered, 255. 387) Kjell Karlsson, Solberga, 255. 388) Kristian Berg, Norråker, 255. 389) Jon Bäcklund, Norsjö, 255. 390) Jakob Johansson, Hjärnarp, 250. 391) Henrik Andersson, Vårgårda, 250. 392) Tage W Johansson, Tranås, 245. 393) Ove Peuravaara, Kärrbäck, 245. 394) Martin Johansson, Skellefteå, 240. 395) Kjell-Åke Sjöberg, Svärdsjö, 240. 396) Inge Karlsson, Björketorp, 240. 397) Henrik Helgesson, Jämshög, 240. 398) René Kummerfeldt, Valby - Danmark, 240. 399) Erik Karlsson, Vilhelmina, 240. 400) Niklas Sörensson, Rottne, 240.

Placering 401-425

401) Stefan Nilsson, Varberg, 240. 402) Daniel Malling, Marieholm, 240. 403) Mats Johansson, Lerum, 240. 404) Greger Persson, Gällö, 240. 405) Peter Claesson, Skövde, 240. 406) Haris Santic, Värnamo, 240. 407) Jimmy Ekholm, Horndal, 240. 408) Kjell-Åke Helgesson, Jämshög, 240. 409) Sigurd Hermansson, Bromma, 240. 410) Markus Baudou, Svartsjö, 240. 411) Daniel Ågren, Sollefteå, 240. 412) Roland Lindkvist, Knäred, 240. 413) Magnus Matsson, Vikarbyn, 240. 414) Matthias Wiktorsson, Insjön, 240. 415) David Lindqvist, Ursviken, 240. 416) Sven-erik Helzenius, Skutskär, 240. 417) Birger Helgesson, Fliseryd, 240. 418) Johan Hässelås, Tranemo, 240. 419) Johannes Axelsson, Rörvik, 240. 420) Oskar Olsson, Årjäng, 235. 421) Bengt Lisell, Mora, 215. 422) Bryngel Hedin, Långsele, 210. 423) Olof Petersson, Klavreström, 210. 424) Ulf Österman, Kurravaara, 210. 425) Johan Holmgren, Rosvik, 210.

Placering 426-450

426) Fredrik Dübbel, Ytterhogdal, 205. 427) Johan Larsson, Husqvarna, 205. 428) Anders Westerberg, Gräsö, 205. 429) Mikael Johansson, Färjestaden, 200. 430) Patric Jonsson, Norrköping, 200. 431) Ingvar Johansson, Möklinta, 180. 432) Robert Edman, Tibro, 180. 433) Tommy Karlsson, Gemla, 180. 434) Mats Jonsson, Orsa, 180. 435) Georg Warselius, Sparreholm, 180. 436) Tony Rosenqvist, Gävle, 175. 437) Erik Dagman, Mölltorp, 175. 438) Fredrik Johansson, Bengtsfors, 160. 439) Linus Gustavsson, Ramkvilla, 160. 440) Mikael Svensson, Götene, 160. 441) Claes Edén, Askersund, 160. 442) Nils Willman, Ronneby, 160. 443) Andreas Johansson, Nås, 160. 444) Anton Amilon, Ljungbyhed, 160. 445) Håkan Westlund, Götene, 160. 446) Bernt Nilsson, Koppom, 160. 447) Tomas Nywertz, Skara, 155. 448) Janne Harju Johansson, Kopparberg, 150. 449) Sebastian Jönsson, Ystad, 150. 450) Waldemar Fagerberg, Drottningholm, 140.

Placering 451-475

451) Magnus Forsberg, Linköping, 135. 452) Jan Håkansson, Älmhult, 135. 453) Anders Holmgren, Perstorp, 135. 454) Örjan Westlund, Kinna, 135. 455) Peter Strandelin, Åtvidaberg, 135. 456) Stefan Ohlsson, Huskvarna, 135. 457) Ingar Kristiansen, Søre Osen, 125. 458) Fredrik Oscarsson, Årsunda, 125. 459) Kent Nilsson, Torsby, 125. 460) Patrik Jakobsson, Storfors, 125. 461) Marcus Johansson, Nås, 120. 462) Rikard Rödlund, Arvidsjaur, 120. 463) Bernt Gustafsson, Tidaholm, 120. 464) Fredrik Bengtsson, Sjöbo, 120. 465) Ulf Granström, Gysinge, 120. 466) Tony Quiroga, Kumla, 120. 467) Stefan Hansson, Västerås, 120. 468) Lars-gunnar Wikhult, Värnamo, 120. 469) Thomas Fransson, Örträsk, 120. 470) Henrik Svensson, Skara, 120. 471) Kjell Grindemyr, Norsholm, 120. 472) Lars Jonsson, Enköping, 120. 473) Mikael Andersson, Gävle, 120. 474) Åke Eriksson, Hedemora, 120. 475) Bertil Löpare, Juoksengi, 120.

Placering 476-500

476) Tommy Kolberg, Arvika, 120. 477) Petter Nilsson, Vedum, 120. 478) Mattias Aronsson, Eriksmåla, 120. 479) Kenneth Karlsson, Odensbacken, 120. 480) Victor Gunnarsson, Arboga, 120. 481) Gustav Torstensson, Örkelljunga, 120. 482) Mats Hirschman, Ljungsbro, 120. 483) Anders Hedin, Långsele, 120. 484) Arvid Andersson, Rockneby, 120. 485) Gunnar Fridell, Bredaryd, 120. 486) Ulf Karlsson, Vislanda, 120. 487) Gustav Gillek, Jönköping, 120. 488) Patrik Blomberg, Eskilstuna, 120. 489) Viktor Ejeby, Hult, 120. 490) Tommy Lundholm, Lögdeå, 120. 491) Sigge Karlsson, Värnamo, 120. 492) Staffan Norell, Hägersten, 120. 493) Joakim Sjöö, Markaryd, 120. 494) Gustaf Dufberg, Enköping, 120. 495) Mikael Strandberg, Glimåkra, 120. 496) Niklas Berglund, Farsta, 120. 497) Erik Brandstedt, Eriksmåla, 120. 498) Donny Magnusson, Knislinge, 120. 499) Curt Ömossa, Västerås, 120. 500) Johan Hagejärd, Stockaryd, 120.

Placering 501-525

501) Anders Berglund, Motala, 120. 502) Erik Björk, Falun, 120. 503) Ronny Andersson, Landsbro, 120. 504) Kjell Sjöberg, Bredaryd, 120. 505) Robert Carlsson, Hamneda, 120. 506) Mikael Elvstrand, Gärds Köpinge, 120. 507) Fritz Ekström, Hultsfred, 120. 508) Jörgen Pettersson, Enköping, 120. 509) Jon Åkermo, Fåker, 120. 510) Ivan De Flon, Dalhem, 120. 511) Tore Frantz, Lönashult, 120. 512) Jonas Westerlind, Munsö, 120. 513) Jonas Hietala, Fagersta, 105. 514) Emil Grip, Hällefors, 90. 515) Lars-gustav Jonsson, Vimmerby, 90. 516) Yngve Persson, Fagersanna, 80. 517) Mariette Viljanen, Somerniemi Finland, 80. 518) Sam Johansson, Oskarshamn, 80. 519) Dick Eriksson, Norrtälje, 80. 520) Anders Sundbäck, Romelanda, 80. 521) Petter Hammar, Filipstad, 80. 522) Krister Wilsson, Bergshamra, 80. 523) Kristian Smålander, Rottne, 80. 524) Martin Helzenius, Skutskär, 80. 525) Mikael Lundgren, Jädraås, 80.

Placering 526-535

526) Tage Lindahl, Strömstad, 80. 527) Jan Höglund, Sjövik, 80. 528) Rune Arvidsson, Alafors, 65. 529) Alex Alm, Gärds Köpinge, 60. 530) Johannes Eriksson, Dals Långed, 60. 531) Martin Ludvigsson, Vårgårda, 55. 532) Mikael Bolin, Hjo, 30. 533) Stefan Odén, Berga, 30. 534) Johan Ellingsson, Älvdalen, 30. 535) Jakob Bengtsson, Tingsryd, 15.

Ungdom

Plac Förnamn Efternamn Postadress Räv Grävling Mård Mink Fågel Summa
1 Edvin Lidén Kalix 33 6 0 0 55 5265
2 Anton Broman Skorped 29 2 1 0 50 4480
3 Patrik Stavlind Västerfärnebo 32 1 0 0 24 4280
4 Robin Nilsson Bromölla 6 2 0 2 197 3875
5 Linus Henriksson Dingle 27 3 3 1 0 3770
6 Andreas Fungbrant Mariannelund 15 10 1 0 30 3140
7 Victor Vallsson Skellefteå 10 12 0 0 64 3120
8 Max Nyberg Kyrkslätt 13 0 0 0 38 2130
9 Victor Carlsson Mariannelund 12 7 0 1 1 2035
10 Christoffer Andersson Moheda 7 6 0 2 33 1855

Placering 11-25

11) Daniel Johansson, Borgvik, 1845. 12) Alexander Wahlström, Årjäng, 1830. 13) Christoffer Pakh, Mariefred, 1745. 14) Erik Karlsson, Korsberga, 1600. 15) Alexander Gustafsson, Varberg, 1540. 16) Albin Grounes, Gnesta, 1490. 17) David Jonsson, Markaryd, 1480. 18) William Strand, Undrom, 1425. 19) Fredrik Näsman, V:ämtervik, 1400. 20) Henrik Zetterqvist, Flen, 1395. 21) Thomas Wallin, Kolbäck, 1365. 22) Dennis C Sundberg, Skellefteå, 1300. 23) Isacc Johansson, Torsås, 1160. 24) Robert Strömblad, Sävsjö, 1080. 25) Rasmus Wedin, Jönåker, 1040.

Placering 26-50

26) Martin Nordström, Katrineholm, 880. 27) Mats Rybråten, Grue Finnskog Norge, 875. 28) Christoffer Olsson, Klågerup, 875. 29) Jonas Sundvall, Luleå, 860. 30) Stefan Ristau, Surahammar, 855. 31) Christoffer Johansson, Enviken, 820. 32) David Lingvall, Årsunda, 805. 33) Elis Carlström, Sveg, 800. 34) Henrik Olsson, Mattmar, 785. 35) Mattias Forsberg, Grums, 770. 36) Albin Johansson, Hestra, 740. 37) Filip Carlson, Tranås, 700. 38) Kristoffer Josefsson, Marsstrand, 700. 39) Albin Gustavsson, Rörvik, 675. 40) Andreas Eriksson, Delsbo, 665. 41) Edvin Bergh, Landvetter, 600. 42) David Bengtsson, Sunne, 570. 43) Kevin Lindqvist, Landsbro, 525. 44) Joakim Jonsson, Bräcke, 520. 45) Alexandra Hellström, Pålsboda, 500. 46) Jenny Nordins, Djurås, 495. 47) Viktor Åkerlund, Bollnäs, 480. 48) Filip Johansson, Väckelsång, 460. 49) Erik Parai Arnesson, Skruv, 450. 50) Patrik Strandberg, Näsåker, 435.

Placering 51-75

51) Daniel Hillert, Gustafs, 410. 52) Peter Andersson, By Kyrkby, 400. 53) Emil Sandberg, Skillingaryd, 390. 54) Gustav Klaesson, Nittorp, 365. 55) Marcus Edbom Jonsson, Torpshammar, 360. 56) Henrik Wappsell, Morgongåva, 360. 57) Marcus Johansson, Hallsberg, 360. 58) Andreas Lundmark, Byske, 345. 59) Johan Petersson, Rottne, 320. 60) Filip Olsson, Årjäng, 315. 61) Emil Nykvist, Sunne, 315. 62) Kevin Johansson, Lärbro, 285. 63) Emil Lissmors, Dala-järna, 285. 64) Gustaf Källsand, Gemla., 275. 65) Carl Sundström, Rosvik, 240. 66) Mathias Persson, Mullhyttan, 240. 67) Anton Ståhl, Väse, 240. 68) Linus Palmqvist, Sävsjö, 240. 69) Albin Rahm, Oskarshamn, 240. 70) Tommy Andersson, Borgstena, 240. 71) Victor Källqvist, Tollarp, 240. 72) Olle Olsson Bad, Hallen, 240. 73) Max Habbe, Åseda, 220. 74) Emil Moberg, Järnforsen, 200. 75) Karl Magnusson, Vaggeryd, 200.

Placering 76-92

76) Mårten Svensson, Landsbro, 180. 77) Wille Ivarson, Lidköping, 160. 78) Eric Rolfsman, Säffle, 160. 79) Sebastian Hovelsås, Sysslebäck, 135. 80) Martin Söderberg, Kolsva, 120. 81) Oscar Levinsson, Vaggeryd, 120. 82) Linus Gravemo, Fåker, 120. 83) Alexander Torngren, Linghem, 120. 84) Pontus Cederberg, Bräkne-hoby, 120. 85) Albin Moberg, Järnforsen, 120. 86) Tim Hansen, Skellefteå, 120. 87) Glenn Åkervik, Årjäng, 110. 88) Filip Andersson, Kode, 105. 89) Jonatan Larsson Skarhammar, Ljungbyhed, 90. 90) Filip Björklund, Söderbärke, 80. 91) Fredrik Gustafsson, Västra Frölunda, 75. 92) Anton Björkskog, Bosund Finland, 30.

Dam

Plac Förnamn Efternamn Postadress Räv Grävling Mård Mink Fågel Summa
1 Inger Augustsson Trollhättan 5 3 12 1 58 2810
2 Evy Lundberg Fjärås 5 6 5 7 65 2645
3 Utta Ludwig Kosta 1 3 1 0 127 2355
4 Ingrid Flygare Krylbo 10 0 5 3 38 2280
5 Helena Tysk Enviken 13 0 1 0 0 1650
6 Ann-louise Gädda Jakobstad 0 11 0 22 11 1485
7 Bente Rönning Ambjörby 11 0 0 0 0 1320
8 Erika Bergmark Umeå 10 0 0 0 4 1260
9 Lisa Grönberg Vittangi 6 0 5 0 2 1200
10 Katri Larsson Gnosjö 3 5 3 2 0 1070

Placering 11-25

11) Sylvia Åkerberg-Netzel, Idkerberget, 1005. 12) Theres Mattsson, Venjan, 920. 13) Monika Haagensen, Fåker, 780. 14) Laila Forsgren, Gävle, 655. 15) Angelica Pettersson, Kristinehamn, 645. 16) Annica Gunnarsson, Vittsjö, 620. 17) Amanda Wiström, Linköping, 460. 18) Cecilia Odehn-Kängström, Berga, 360. 19) Helene Käll, Östhammar, 330. 20) Erika Dahl, Borlänge, 240. 21) Gun-Britt Jonsson, Vallsta, 225. 22) Klara Karlsson, Vårgårda, 200. 23) Therése Knutsson Dermer, Nora, 120. 24) Susanne Ivansson, Malung, 120. 25) Linda Björk, Tomelilla, 120.

Placering 26-28

26) Lena Hedin, Långsele, 80. 27) Monica Andersson, Ö. ämtervik, 80. 28) Julia Blomkvist, Älvdalen, 15.
Få koll på alla nyheter – aktivera notiser i din webbläsare
Jag vill testa!