Annons
Rovdjurskampanjen 20/21 | Jaktjournalen
Just nu:
Annons

Rovdjurskampanjen 20/21

Den första augusti 2020 är det åter dags för Jaktjournalens klassiker, Rovdjurskampanjen. Då kan alla rovdjursjägare inleda årets jakt- och fångstsäsong. Alla jägare som skjuter eller fångar räv, grävling, mård, mink, iller, kråka, skata, måsfågel eller nötskrika har chansen att både göra en betydelsefull viltvårdsinsats och vara med om att vinna fina priser för sitt engagemang.

Din rapport godkänns så snart som möjligt. Det kan dock under jaktsäsong ta ett par dagar!

Mvh
Roger C

Kampanjansvarig

VÄLKOMNA!

Info om regler och priser

Vi sponsrar Rovdjurskampanjen:

Slutresultat 2012

Period 2011-07-01 till och med 2012-04-25

Öppen klass

Plac Förnamn Efternamn Postadress Räv Grävling Mård Mink Fågel Summa
1 Per-Olof Sahlin Länghem 20 128 1 2 14 12980
2 Jörgen Nygren Granö 75 2 2 2 90 10730
3 Harry Eriksson Älvdalen 35 4 34 60 100 10280
4 Christian Karlsson Långås 33 44 0 4 121 9375
5 Tobias Barse Väse 44 46 1 0 0 9050
6 Pasquale Martino Tärendö 73 0 0 1 0 8780
7 Björn Persson Bollnäs 67 0 0 1 6 8150
8 Morgan Berg Molkom 36 38 5 12 1 8065
9 Ingemar Smedberg Vaggeryd 27 4 3 41 226 8040
10 Peter Nilsson Ullatti 63 0 0 0 0 7560
11 Tore Stråka Munsala 32 0 0 2 196 6820
12 Håkan Ivarsson Bålsta 39 21 0 1 23 6725
13 Johan Eriksson Norrhult 27 4 3 14 162 6540
14 Göran Mårtensson Edsbyn 7 0 0 1 356 6200
15 Torbjörn Bergström Bispgården 45 0 5 1 20 6170
16 Mikael Nyholm Hirvlax 14 1 0 185 32 5940
17 Peter Gustavsson Lögdeå 19 0 0 2 213 5515
18 Anders Hultstrand Säffle 5 56 1 1 0 5190
19 Nils Lindgren Östavall 19 4 6 8 90 4650
20 Mattias Hultman Filipstad 12 33 0 0 29 4515
21 Roland Söderberg Malung 30 4 5 0 1 4385
22 Jesper Norbäck Mora 30 0 2 0 26 4170
23 Jonathan Mattsson Venjan 30 6 0 0 5 4155
24 Börje Lundin Vikarbyn 25 0 0 6 62 4050
25 Johan Bergman Vuollerim 30 2 1 0 9 3985

Placering 26-50

26) Stefan Johansson, Norberg, 3910. 27) Andreas Andersson, Säffle, 3890. 28) Fredrik Rehnsbo, Aspås, 3750. 29) Jan-Åke Ernstson, Tidaholm, 3745. 30) Micke Bråtner, Åtorp, 3715. 31) Mikael Gädda, Jakobstad, 3685. 32) Harald Lundqvist, Brunflo, 3640. 33) Roland Andersson, Fjugesta, 3620. 34) Jens Hellström, Nälden, 3560. 35) Torbjörn Jonsson, Bräcke, 3530. 36) Mattias Modahl, Hagfors, 3455. 37) Jerker Ljungberg, Charlottenberg, 3390. 38) Kent Widmark, Dvärsätt, 3380. 39) Rolf Jansson, Ludvika, 3315. 40) Markus Svensson, Nordmark, 3270. 41) Michael Larsen, Løgstør, 3265. 42) Stig Svendsen, Torestorp, 3225. 43) Pär Hjelm, Mattmar, 3205. 44) Roland Carlsson, Vänersborg, 3085. 45) Tommy Österman, Örebro, 2925. 46) Linus Nordén, Örebro, 2730. 47) Bernt Jonsson, Torpshammar, 2730. 48) Jonas Backén, Funäsdalen, 2660. 49) Jonas Salmijärvi, Korpilombolo, 2640. 50) Andreas Jönsson, Braås, 2615.

Placering 51-75

51) Sven-arne Ängwald, Söderhamn, 2560. 52) Rune Harrysson, Loftahammar, 2555. 53) Nils Hansson, Östra Ryd, 2550. 54) Per Persson, Stöllet, 2515. 55) Emil Diddilié, Kolmården, 2495. 56) Gunnar Marklund, Bastuträsk, 2490. 57) Per-Olof Östlin, Söderhamn, 2480. 58) Marcus Glad, Rättvik, 2480. 59) John Johansson, Häggenås, 2450. 60) Lars Stoltz, Bergsjö, 2435. 61) Johan Axelsson, Linköping, 2400. 62) Johan Hammarström, Ockelbo, 2360. 63) Leif Säterberg, Ytterhogdal, 2340. 64) Lars Boström, Näsåker, 2300. 65) Anders Davidsson, Hillerstorp, 2300. 66) Johan Glavhammar, Åsele, 2285. 67) Lars H Stridsman, Nyland, 2270. 68) Peter Andersson, Strömsund, 2250. 69) Eive Ohlsson, Trollhättan, 2225. 70) Mikael Nilsson, Gällivare, 2220. 71) Per Edh, Jättendal, 2205. 72) Åke Persson, Lingbo, 2190. 73) Göran Andersson, Linghed, 2180. 74) Peter Ström, Föllinge, 2160. 75) Peter Sjöstedt, Säffle, 2120.

Placering 76-100

76) Christian Bengtsson, Lycksele, 2110. 77) Göran Nilsson, Borrby, 2070. 78) Urban Vikström, Glommersträsk, 2050. 79) Andreas Salomonsson, Ljungby, 2040. 80) Henrik Olsson, Offerdal, 2035. 81) Sylve Rohdin, Ljungby, 2030. 82) Kjell Gustavsson, Sunne, 2030. 83) Roland Carlsson, Arvidsjaur, 1995. 84) Robert Molldén, Svenshögen, 1995. 85) Jimmy Bolin, Vittinge, 1935. 86) Erik Sjöberg, Aneby, 1930. 87) Mikael Andersson, Torhamn, 1900. 88) Hans Lindé, Årsunda, 1895. 89) Henrik Färg, Askersund, 1890. 90) Daniel Persson, Strömsund, 1880. 91) Martin Hermansson, Klövedal, 1880. 92) Bertil Andersson, Offerdal, 1860. 93) Jon Magnusson, Valdemarsvik, 1840. 94) Mattias Johansson, Lödöse, 1835. 95) Mattias Svensson, Nässjö, 1820. 96) Magnus Carlsson, Gislaved, 1820. 97) Stig Martinsson, Kinna, 1820. 98) Arnold Alfredsson, Frösön, 1800. 99) Ove Hallergren, Tärendö, 1800. 100) Christer Nordgren, Härnösand, 1785.

Placering 101-125

101) Kent Barsk, Kiruna, 1770. 102) Jonas Karlsson, Älvsbyn, 1765. 103) Dick Fahlgren, Piteå, 1740. 104) Yngve Olofsson, Offerdal, 1740. 105) Andreas Larsson, Munkfors, 1735. 106) Jimmy Ahlbäck, Ludvika, 1685. 107) Tobias Svensson, Nye, 1680. 108) Jan Gustavsson, Järvsö, 1680. 109) Hans Åhlin, Rengsjö, 1680. 110) Stefan Bergdahl, Älvsbyn, 1665. 111) Leif Engblad, Storlien, 1660. 112) Sebastian Hoogers, Sala, 1635. 113) Martin Engström, Hudiksvall, 1625. 114) Niclas Andersson, Ystad, 1615. 115) Jan Törnqvist, Gräsö, 1595. 116) Henrik Persson, Malung, 1585. 117) Erik Johansen, Svärdsjö, 1575. 118) Leif Olsson, Mattmar, 1575. 119) Roland Werdien, Åsa, 1565. 120) Fredrik Åkesson, Umeå, 1560. 121) Michael Svensson, Strömsnäsbruk, 1560. 122) Kari Maijanen, Haparanda, 1555. 123) Mats Monsen, Skövde, 1520. 124) Henrik Myhr, Vemhån, 1500. 125) Simon Jakobsson, Nordmaling, 1485.

Placering 126-150

126) Mattias Träff, Kimstad, 1455. 127) Tomas Helldén, Väring, 1440. 128) Roger Andersson, Borgstena, 1440. 129) Mattias Tellt, Nässjö, 1440. 130) Fredrik Magnusson, Lovikka, 1425. 131) Lars Nääs, Bräcke, 1425. 132) Johnny Nickull, Vörå Finland, 1415. 133) Andreas Åkerblad, Tystberga, 1410. 134) Marcus Eriksson, Nyhammar, 1400. 135) Peter Guttke, Åmotfors, 1400. 136) Ulf Andersson, Uddevalla, 1395. 137) Tommy Olsson, Vinslöv, 1395. 138) Robin Lindgren, Länghem, 1390. 139) Lars Bergman, Motala, 1390. 140) Johan Lundin, Skärblacka, 1390. 141) Niklas Bergh, Nordmaling, 1385. 142) Daniel Nilsson, Sunne, 1370. 143) Lars-göran Persson, Nordmaling, 1365. 144) Kenneth Vestman, Rusksele, 1335. 145) Mattias Mattsson, Hofors, 1320. 146) Alf Petersson, Glanshammar, 1320. 147) Alpo Syväjärvi, Stallarholmen, 1305. 148) Kristoffer Bengtsson, Sollebrunn, 1300. 149) Michael Linnarsson, Trädet, 1295. 150) Thomas Burman, Norrfjärden, 1290.

Placering 151-175

151) Tomas Skinnar, Tällberg, 1280. 152) Erik Gustavsson, Vaggeryd, 1280. 153) Henrik Björk, Lima, 1280. 154) Gösta Johansson, Perstorp, 1280. 155) Elof Åhs, Svenljunga, 1275. 156) Svante Löthgren, Nora, 1250. 157) Mathias Dicksson, Tärnsjö, 1240. 158) Johan Olsson, Sunne, 1235. 159) Daniel Ivarsson, Tandsbyn, 1220. 160) Pär Karlsson, Vårgårda, 1215. 161) Anders Scharp, Trosa, 1200. 162) Fredrik Biström, Lövånger, 1200. 163) Per-erik Jonsson, Stråtjära, 1200. 164) Lars-Eje Lönnström, Söderbärke, 1200. 165) Pierre Göransson, Filipstad, 1200. 166) Mathias Blom, Årjäng, 1200. 167) Mikael Karlsson, Vänersborg, 1190. 168) Tommy Perhans, Bengtsfors, 1185. 169) Jan Dyrsmeds, Rättvik, 1185. 170) Göran Nilson, Borrby, 1185. 171) Göran Persson, Säffle, 1185. 172) Niklas Forsberg, Fristad, 1175. 173) Joakim Frank, Nora, 1170. 174) Kenn Heden, Sölvesborg, 1170. 175) Karl-evert Lindberg, Årsunda, 1160.

Placering 176-200

176) Michael Haglund, Vilhelmina, 1145. 177) Kent Olofsson, Mjölby, 1140. 178) Tommy Rönn, Tärnsjö, 1140. 179) Krister Lundgren, Lillpite, 1130. 180) Magnus Dahlberg, Piteå, 1125. 181) Stig Åhs, Åmotfors, 1120. 182) Magnus Enger, Ljørdalen, 1110. 183) Jimmy Sjölander, Stöde, 1105. 184) Stefan Höglund, Östavall, 1100. 185) Kaj Winther, Ingarö, 1095. 186) Johan Fors, Pello, 1095. 187) Robert Söderqvist, Idre, 1080. 188) Simon Weigardh, Nyköping, 1080. 189) Per Christensen, Lessebo, 1080. 190) Runar Jakobsson, Mariannelund, 1080. 191) Robert Jonsson, Filipstad, 1080. 192) Reine Gillisson, Bottnaryd, 1080. 193) L-g Vedin, Ås, 1065. 194) Christer Persson, Dalsjöfors, 1050. 195) Håkan Johansson, Braås, 1050. 196) Ove Larsson, Kårböle, 1050. 197) Peder Carlsson, Lundsbrunn, 1045. 198) Johan Högberg, Jakobstad, Finland, 1040. 199) Björn Hassling, Ytterby, 1035. 200) Oskar Andersson, Väse, 1035.

Placering 201-225

201) Alfons Olofsson, Bredbyn, 1025. 202) Knut Johansson, Årjäng, 1025. 203) Karl-Erik Persson, Jättendal, 1015. 204) Alf Gustavsson, Hyssna, 1010. 205) Torgny Hansson, Grythyttan, 1005. 206) Tomas Österberg, Åmotfors, 1005. 207) Roger Larsson, Ljungbyhed, 1005. 208) Magnus Åström, Umeå, 980. 209) Johan Fransson, Huskvarna, 960. 210) Mikael Holm, Gyttorp, 960. 211) Oscar Carlsson, Falköping, 950. 212) Anders Edstam, Örebro, 940. 213) Stellan Auregård, Järna, 935. 214) Magnus Sundbakk, Sundsnäs, 925. 215) Christian Kellgren, Lillhärdal, 920. 216) Lars Samuelsson, Landvetter, 915. 217) Jari Lindvall, Oxelösund, 895. 218) Svante Morén, Burträsk, 895. 219) Joakim Salomonsson, Hamneda, 880. 220) Markus Nyholm, Hirvlax, 870. 221) Linus Mattsson, Bollnäs, 870. 222) Jonatan Lönander, Malmbäck, 865. 223) Patrik Andersson, Sala, 855. 224) Robert Olsson, Tanumshede, 850. 225) Wåge Swahn, Bottnaryd, 845.

Placering 226-250

226) Stefan Kristesson, Bräcke, 840. 227) Fredrik Lundmark, Skellefteå, 840. 228) Johan Johansson, Gråbo, 840. 229) Ulf Hermansson, Töreboda, 840. 230) Kent Sundström, Moskosel, 835. 231) Magnus Olsson, Deje, 800. 232) Mikael Johansson, Bua, 800. 233) Stig Enberg, Boden, 800. 234) Magnus Vidman, Västerås, 800. 235) Jarmo Kuusijärvi, Råneå, 795. 236) Mattias Philipson, Båstad, 745. 237) Martin Lundkvist, Leksand, 745. 238) Thomas Wennberg, Nyåker, 740. 239) Markus Karlström, Edsbyn, 740. 240) Magnus Bengtsson, Skara, 735. 241) Jan Adolfsson, Tyresö, 720. 242) Per-olof Bergman, Djurmo, 720. 243) Gunnar Arvidsson, Stenstorp, 720. 244) Christer Torebo, Hamneda, 720. 245) Fredrik Sandberg, Tavelsjö, 720. 246) Olof Pettersson, Lillandet, Finland, 710. 247) Arne Bardh, Alsterbro, 710. 248) Martin Edlund, Obbola, 710. 249) Johan Hallberg, Skara, 700. 250) Anders Forselius, Bergvik, 700.

Placering 251-275

251) Ture Larsson, Burseryd, 695. 252) Wiktor Tengman, Nordmaling, 685. 253) Christian Fredriksson, Partille, 680. 254) Rolf Johansson, Båstad, 660. 255) Dennis Bäcklund, Trollhättan, 655. 256) Jonny Kvist, Grythyttan, 645. 257) Martin Johansson, Tjällmo, 640. 258) Anders Olzén, Karlstad, 640. 259) Mikael Lindgren, Robertsfors, 630. 260) Kurt Nywertz, Västerås, 630. 261) Bert-Åke Andersson, Östra Ämtervik, 625. 262) Lennart Forsström, Ljungskile, 615. 263) Mikael Lennung, Helsingborg, 600. 264) Daniel Smedeby, Kungsör, 600. 265) Göran Ternström, Kalmar, 600. 266) Jan Axelsson, Umeå, 600. 267) Peter Sävenstrand, Alingsås, 600. 268) Toni Vähäjylkkä, Borlänge, 600. 269) Tomas Warg, Skellefteå, 600. 270) Björn Walfridsson, Skillingaryd, 595. 271) Nils Fernquist, Svärdsjö, 595. 272) Gunnar Johansson, Nykvarn, 585. 273) Stefan Roth, Riddarhyttan, 570. 274) Nicklas Carverus, Järna, 560. 275) Magnus Simonsson, Ockelbo, 560.

Placering 276-300

276) Björn Falk, Munsö, 560. 277) Åke Antonsson, Töreboda, 560. 278) Stig Karlsson, Våxtorp, 550. 279) Glenn Andersson, Gnarp, 540. 280) Mikael Karlsson, Deje, 540. 281) Martin Åkerblom, Vrena, 535. 282) Greger Runesson, Tjällmo, 535. 283) Ingvar Nilsson, Våxtorp, 530. 284) Erik Lindblom, Torsåker, 530. 285) Stefan Granath, Årjäng, 530. 286) Dennis Nielsen, Malung, 530. 287) Mikael Bergström, Ockelbo, 525. 288) Karl-Gunnar Holmberg, Sorsele, 520. 289) Jimmy Petersson, Bottnaryd, 520. 290) Ronny Höglund, Strömsund, 510. 291) Ronnie Bengtsson, Storvik, 500. 292) Kristoffer Larsson, Sunne, 480. 293) Stefan Svensson, Härnösand, 480. 294) Tomas Arvidsson, Ed, 480. 295) Andreas Carlsson, Harads, 480. 296) Ulf Olsson, Rydaholm, 480. 297) Jan Hellstrand, Skara, 480. 298) Lars Klintberg, Nykvarn, 480. 299) Daniel Rylander, Sollefteå, 480. 300) Anton Van Duinen, Rydaholm, 480.

Placering 301-325

301) Lars Englund, Stråtjära, 470. 302) Björn Jansson, Vällingby, 465. 303) Max Weibull, Gävle, 465. 304) Fredrik Jonasson, Åmål, 455. 305) Kjell Larsson, Molkom, 450. 306) Gösta Nilsson, Bottnaryd, 450. 307) Kristian Frank, Forserum, 445. 308) Anders Andersson, Gnesta, 440. 309) Sami Sutinen, Ekerö, 440. 310) Jakob Broander, Bergshamar, 440. 311) Nils Lefring, Vallentuna, 435. 312) Martin Molander, Uddevalla, 435. 313) Sölwe Franzén, Kosta, 430. 314) Mats Aronsson, Arkelstorp, 410. 315) Kurt-Lennart Persson, Skutskär, 410. 316) Kent Nordqvist, Mattisudden, 405. 317) Mikael From, Glommersträsk, 405. 318) André Ekholm, Söderfors, 400. 319) Håkan Andersson, Vimmerby, 400. 320) Torben Karlsson, Lyckeby, 400. 321) Stefan Blom, Hjortkvarn, 400. 322) Per Mabäcker, Mellerud, 400. 323) Daniel Sernekvist, Ljungby, 400. 324) Nils Johansson, Älvsered, 400. 325) Glenn Pettersson, Björklinge, 400.

Placering 326-350

326) Per-Arne Eriksson, Linghed, 395. 327) Fredrik Johansson, Höör, 390. 328) Calle Jespersson, Vejbystrand, 390. 329) Anders Ylén, Arvika, 390. 330) Mikael Ivarsson, Rengsjö, 385. 331) Runo Jonsson, Stöde, 380. 332) Magnus Larsson, Frillesås, 375. 333) Göran Olsson, Edsbyn, 375. 334) Johan Stenseke, Vårgårda, 375. 335) Patrik From, Glommersträsk, 360. 336) Jon Hagen, Ljusdal, 360. 337) Martin Blanck, Blidsberg, 360. 338) Andreas Glad, Kulltorp, 360. 339) Patrik Hylander, Ulricehamn, 360. 340) Karl Björklund, Söderbärke, 360. 341) Linus Göthe, Sandviken, 360. 342) Peter Johansson, Överum, 360. 343) Per Åkerblad, Kållered, 360. 344) Fredrik Ullatti, Värmdö, 360. 345) Tony Elmenmo, Askersund, 360. 346) Per-anders Nilsson, Hallaryd, 360. 347) Peter Erlandsson, Moheda, 360. 348) Mikael Landström, Västerås, 360. 349) Erik Lugnet, Haparanda, 360. 350) Lars Danvind, Åsele, 360.

Placering 351-375

351) Jörgen Holmgren, Umeå, 360. 352) Arne Pinthorp, Stenstorp, 360. 353) Fredrik Samuelsson, Torup, 360. 354) Thomas Olsson, Kristinehamn, 360. 355) Kaj Nelson, Vingåker, 350. 356) Martin Stensson, Fliseryd, 345. 357) Andreas Olsson, Förslöv, 330. 358) Stefan Larsson, Gråbo, 330. 359) Staffan Johansson, Tidaholm, 320. 360) Glenn Söderquist, Öregrund, 320. 361) Mikael Persson, Kilafors, 320. 362) Fredrik Byström, Matfors, 320. 363) Martin Mattsson, Bollnäs, 320. 364) Jerry Börjesson, Töllsjö, 315. 365) Lars Munk, Pajala, 315. 366) Henrik Oskarsson, Stora Skedvi, 300. 367) Pär Pineur, Färila, 300. 368) Daniel Nilsson, Gävle, 300. 369) Eiron Aronsson, Eriksmåla, 295. 370) Christer Stockhaus, Vallsta, 290. 371) Bengt Arvidsson, Alafors, 285. 372) Håkan Helgesson, Olofström, 285. 373) Karl-erik Svensson, Väröbacka, 285. 374) Andreas Johansson, Skogstorp, 280. 375) Alexander Eklund, Karlstad, 280.

Placering 376-400

376) David Lindqvist, Malmbäck, 275. 377) Christian Holmqvist, Enviken, 275. 378) Robin Fagerström, Mörrum, 270. 379) Peter Bergström, Ånäset, 270. 380) Andreas Almespång, Gällivare, 270. 381) Tommy Karlsson, Norsholm, 270. 382) Jan-Erik Skoogh, Surahammar, 270. 383) Jerry Hoberg, Vikbolandet, 270. 384) Andreas Koppars, Jädraås, 265. 385) Tommy Friebe, Veddige, 255. 386) Anders Edman, Äspered, 255. 387) Kristian Berg, Norråker, 255. 388) Kjell Karlsson, Solberga, 255. 389) Jon Bäcklund, Norsjö, 255. 390) Jakob Johansson, Hjärnarp, 250. 391) Henrik Andersson, Vårgårda, 250. 392) Ove Peuravaara, Kärrbäck, 245. 393) Tage W Johansson, Tranås, 245. 394) Niklas Sörensson, Rottne, 240. 395) Kjell-Åke Sjöberg, Svärdsjö, 240. 396) Inge Karlsson, Björketorp, 240. 397) Kjell-Åke Helgesson, Jämshög, 240. 398) René Kummerfeldt, Valby - Danmark, 240. 399) Jimmy Ekholm, Horndal, 240. 400) Stefan Nilsson, Varberg, 240.

Placering 401-425

401) Peter Claesson, Skövde, 240. 402) Greger Persson, Gällö, 240. 403) Daniel Malling, Marieholm, 240. 404) Mats Johansson, Lerum, 240. 405) Daniel Ågren, Sollefteå, 240. 406) Sven-erik Helzenius, Skutskär, 240. 407) Haris Santic, Värnamo, 240. 408) Sigurd Hermansson, Bromma, 240. 409) Matthias Wiktorsson, Insjön, 240. 410) Markus Baudou, Svartsjö, 240. 411) Johannes Axelsson, Rörvik, 240. 412) Johan Hässelås, Tranemo, 240. 413) Roland Lindkvist, Knäred, 240. 414) Magnus Matsson, Vikarbyn, 240. 415) Birger Helgesson, Fliseryd, 240. 416) Henrik Helgesson, Jämshög, 240. 417) Erik Karlsson, Vilhelmina, 240. 418) Martin Johansson, Skellefteå, 240. 419) David Lindqvist, Ursviken, 240. 420) Oskar Olsson, Årjäng, 235. 421) Bengt Lisell, Mora, 215. 422) Bryngel Hedin, Långsele, 210. 423) Johan Holmgren, Rosvik, 210. 424) Ulf Österman, Kurravaara, 210. 425) Olof Petersson, Klavreström, 210.

Placering 426-450

426) Johan Larsson, Husqvarna, 205. 427) Fredrik Dübbel, Ytterhogdal, 205. 428) Anders Westerberg, Gräsö, 205. 429) Patric Jonsson, Norrköping, 200. 430) Mikael Johansson, Färjestaden, 200. 431) Mats Jonsson, Orsa, 180. 432) Ingvar Johansson, Möklinta, 180. 433) Robert Edman, Tibro, 180. 434) Tommy Karlsson, Gemla, 180. 435) Georg Warselius, Sparreholm, 180. 436) Erik Dagman, Mölltorp, 175. 437) Tony Rosenqvist, Gävle, 175. 438) Mikael Svensson, Götene, 160. 439) Bernt Nilsson, Koppom, 160. 440) Fredrik Johansson, Bengtsfors, 160. 441) Claes Edén, Askersund, 160. 442) Linus Gustavsson, Ramkvilla, 160. 443) Anton Amilon, Ljungbyhed, 160. 444) Nils Willman, Ronneby, 160. 445) Andreas Johansson, Nås, 160. 446) Håkan Westlund, Götene, 160. 447) Tomas Nywertz, Skara, 155. 448) Janne Harju Johansson, Kopparberg, 150. 449) Sebastian Jönsson, Ystad, 150. 450) Waldemar Fagerberg, Drottningholm, 140.

Placering 451-475

451) Stefan Ohlsson, Huskvarna, 135. 452) Jan Håkansson, Älmhult, 135. 453) Anders Holmgren, Perstorp, 135. 454) Örjan Westlund, Kinna, 135. 455) Peter Strandelin, Åtvidaberg, 135. 456) Magnus Forsberg, Linköping, 135. 457) Ingar Kristiansen, Søre Osen, 125. 458) Fredrik Oscarsson, Årsunda, 125. 459) Kent Nilsson, Torsby, 125. 460) Patrik Jakobsson, Storfors, 125. 461) Jon Åkermo, Fåker, 120. 462) Staffan Norell, Hägersten, 120. 463) Bertil Löpare, Juoksengi, 120. 464) Tommy Kolberg, Arvika, 120. 465) Petter Nilsson, Vedum, 120. 466) Tore Frantz, Lönashult, 120. 467) Tommy Lundholm, Lögdeå, 120. 468) Fritz Ekström, Hultsfred, 120. 469) Kjell Grindemyr, Norsholm, 120. 470) Sigge Karlsson, Värnamo, 120. 471) Bernt Gustafsson, Tidaholm, 120. 472) Fredrik Bengtsson, Sjöbo, 120. 473) Gunnar Fridell, Bredaryd, 120. 474) Ulf Granström, Gysinge, 120. 475) Gustaf Dufberg, Enköping, 120.

Placering 476-500

476) Patrik Blomberg, Eskilstuna, 120. 477) Victor Gunnarsson, Arboga, 120. 478) Henrik Svensson, Skara, 120. 479) Stefan Hansson, Västerås, 120. 480) Gustav Torstensson, Örkelljunga, 120. 481) Lars-gunnar Wikhult, Värnamo, 120. 482) Mikael Andersson, Gävle, 120. 483) Ulf Karlsson, Vislanda, 120. 484) Åke Eriksson, Hedemora, 120. 485) Viktor Ejeby, Hult, 120. 486) Jörgen Pettersson, Enköping, 120. 487) Gustav Gillek, Jönköping, 120. 488) Mikael Strandberg, Glimåkra, 120. 489) Johan Hagejärd, Stockaryd, 120. 490) Mats Hirschman, Ljungsbro, 120. 491) Anders Hedin, Långsele, 120. 492) Mattias Aronsson, Eriksmåla, 120. 493) Kenneth Karlsson, Odensbacken, 120. 494) Arvid Andersson, Rockneby, 120. 495) Donny Magnusson, Knislinge, 120. 496) Robert Carlsson, Hamneda, 120. 497) Thomas Fransson, Örträsk, 120. 498) Erik Björk, Falun, 120. 499) Niklas Berglund, Farsta, 120. 500) Joakim Sjöö, Markaryd, 120.

Placering 501-525

501) Jonas Westerlind, Munsö, 120. 502) Tony Quiroga, Kumla, 120. 503) Lars Jonsson, Enköping, 120. 504) Ivan De Flon, Dalhem, 120. 505) Mikael Elvstrand, Gärds Köpinge, 120. 506) Erik Brandstedt, Eriksmåla, 120. 507) Anders Berglund, Motala, 120. 508) Marcus Johansson, Nås, 120. 509) Curt Ömossa, Västerås, 120. 510) Ronny Andersson, Landsbro, 120. 511) Rikard Rödlund, Arvidsjaur, 120. 512) Kjell Sjöberg, Bredaryd, 120. 513) Jonas Hietala, Fagersta, 105. 514) Lars-gustav Jonsson, Vimmerby, 90. 515) Emil Grip, Hällefors, 90. 516) Mariette Viljanen, Somerniemi Finland, 80. 517) Yngve Persson, Fagersanna, 80. 518) Dick Eriksson, Norrtälje, 80. 519) Sam Johansson, Oskarshamn, 80. 520) Krister Wilsson, Bergshamra, 80. 521) Tage Lindahl, Strömstad, 80. 522) Martin Helzenius, Skutskär, 80. 523) Mikael Lundgren, Jädraås, 80. 524) Kristian Smålander, Rottne, 80. 525) Petter Hammar, Filipstad, 80.

Placering 526-535

526) Anders Sundbäck, Romelanda, 80. 527) Jan Höglund, Sjövik, 80. 528) Rune Arvidsson, Alafors, 65. 529) Johannes Eriksson, Dals Långed, 60. 530) Alex Alm, Gärds Köpinge, 60. 531) Martin Ludvigsson, Vårgårda, 55. 532) Johan Ellingsson, Älvdalen, 30. 533) Mikael Bolin, Hjo, 30. 534) Stefan Odén, Berga, 30. 535) Jakob Bengtsson, Tingsryd, 15.

Ungdom

Plac Förnamn Efternamn Postadress Räv Grävling Mård Mink Fågel Summa
1 Edvin Lidén Kalix 33 6 0 0 55 5265
2 Anton Broman Skorped 29 2 1 0 50 4480
3 Patrik Stavlind Västerfärnebo 32 1 0 0 24 4280
4 Robin Nilsson Bromölla 6 2 0 2 197 3875
5 Linus Henriksson Dingle 27 3 3 1 0 3770
6 Andreas Fungbrant Mariannelund 15 10 1 0 30 3140
7 Victor Vallsson Skellefteå 10 12 0 0 64 3120
8 Max Nyberg Kyrkslätt 13 0 0 0 38 2130
9 Victor Carlsson Mariannelund 12 7 0 1 1 2035
10 Christoffer Andersson Moheda 7 6 0 2 33 1855

Placering 11-25

11) Daniel Johansson, Borgvik, 1845. 12) Alexander Wahlström, Årjäng, 1830. 13) Christoffer Pakh, Mariefred, 1745. 14) Erik Karlsson, Korsberga, 1600. 15) Alexander Gustafsson, Varberg, 1540. 16) Albin Grounes, Gnesta, 1490. 17) David Jonsson, Markaryd, 1480. 18) William Strand, Undrom, 1425. 19) Fredrik Näsman, V:ämtervik, 1400. 20) Henrik Zetterqvist, Flen, 1395. 21) Thomas Wallin, Kolbäck, 1365. 22) Dennis C Sundberg, Skellefteå, 1300. 23) Isacc Johansson, Torsås, 1160. 24) Robert Strömblad, Sävsjö, 1080. 25) Rasmus Wedin, Jönåker, 1040.

Placering 26-50

26) Martin Nordström, Katrineholm, 880. 27) Christoffer Olsson, Klågerup, 875. 28) Mats Rybråten, Grue Finnskog Norge, 875. 29) Jonas Sundvall, Luleå, 860. 30) Stefan Ristau, Surahammar, 855. 31) Christoffer Johansson, Enviken, 820. 32) David Lingvall, Årsunda, 805. 33) Elis Carlström, Sveg, 800. 34) Henrik Olsson, Mattmar, 785. 35) Mattias Forsberg, Grums, 770. 36) Albin Johansson, Hestra, 740. 37) Filip Carlson, Tranås, 700. 38) Kristoffer Josefsson, Marsstrand, 700. 39) Albin Gustavsson, Rörvik, 675. 40) Andreas Eriksson, Delsbo, 665. 41) Edvin Bergh, Landvetter, 600. 42) David Bengtsson, Sunne, 570. 43) Kevin Lindqvist, Landsbro, 525. 44) Joakim Jonsson, Bräcke, 520. 45) Alexandra Hellström, Pålsboda, 500. 46) Jenny Nordins, Djurås, 495. 47) Viktor Åkerlund, Bollnäs, 480. 48) Filip Johansson, Väckelsång, 460. 49) Erik Parai Arnesson, Skruv, 450. 50) Patrik Strandberg, Näsåker, 435.

Placering 51-75

51) Daniel Hillert, Gustafs, 410. 52) Peter Andersson, By Kyrkby, 400. 53) Emil Sandberg, Skillingaryd, 390. 54) Gustav Klaesson, Nittorp, 365. 55) Marcus Edbom Jonsson, Torpshammar, 360. 56) Henrik Wappsell, Morgongåva, 360. 57) Marcus Johansson, Hallsberg, 360. 58) Andreas Lundmark, Byske, 345. 59) Johan Petersson, Rottne, 320. 60) Filip Olsson, Årjäng, 315. 61) Emil Nykvist, Sunne, 315. 62) Kevin Johansson, Lärbro, 285. 63) Emil Lissmors, Dala-järna, 285. 64) Gustaf Källsand, Gemla., 275. 65) Mathias Persson, Mullhyttan, 240. 66) Anton Ståhl, Väse, 240. 67) Linus Palmqvist, Sävsjö, 240. 68) Albin Rahm, Oskarshamn, 240. 69) Victor Källqvist, Tollarp, 240. 70) Olle Olsson Bad, Hallen, 240. 71) Tommy Andersson, Borgstena, 240. 72) Carl Sundström, Rosvik, 240. 73) Max Habbe, Åseda, 220. 74) Emil Moberg, Järnforsen, 200. 75) Karl Magnusson, Vaggeryd, 200.

Placering 76-92

76) Mårten Svensson, Landsbro, 180. 77) Wille Ivarson, Lidköping, 160. 78) Eric Rolfsman, Säffle, 160. 79) Sebastian Hovelsås, Sysslebäck, 135. 80) Martin Söderberg, Kolsva, 120. 81) Linus Gravemo, Fåker, 120. 82) Oscar Levinsson, Vaggeryd, 120. 83) Alexander Torngren, Linghem, 120. 84) Pontus Cederberg, Bräkne-hoby, 120. 85) Albin Moberg, Järnforsen, 120. 86) Tim Hansen, Skellefteå, 120. 87) Glenn Åkervik, Årjäng, 110. 88) Filip Andersson, Kode, 105. 89) Jonatan Larsson Skarhammar, Ljungbyhed, 90. 90) Filip Björklund, Söderbärke, 80. 91) Fredrik Gustafsson, Västra Frölunda, 75. 92) Anton Björkskog, Bosund Finland, 30.

Dam

Plac Förnamn Efternamn Postadress Räv Grävling Mård Mink Fågel Summa
1 Inger Augustsson Trollhättan 5 3 12 1 58 2810
2 Evy Lundberg Fjärås 5 6 5 7 65 2645
3 Utta Ludwig Kosta 1 3 1 0 127 2355
4 Ingrid Flygare Krylbo 10 0 5 3 38 2280
5 Helena Tysk Enviken 13 0 1 0 0 1650
6 Ann-louise Gädda Jakobstad 0 11 0 22 11 1485
7 Bente Rönning Ambjörby 11 0 0 0 0 1320
8 Erika Bergmark Umeå 10 0 0 0 4 1260
9 Lisa Grönberg Vittangi 6 0 5 0 2 1200
10 Katri Larsson Gnosjö 3 5 3 2 0 1070

Placering 11-25

11) Sylvia Åkerberg-Netzel, Idkerberget, 1005. 12) Theres Mattsson, Venjan, 920. 13) Monika Haagensen, Fåker, 780. 14) Laila Forsgren, Gävle, 655. 15) Angelica Pettersson, Kristinehamn, 645. 16) Annica Gunnarsson, Vittsjö, 620. 17) Amanda Wiström, Linköping, 460. 18) Cecilia Odehn-Kängström, Berga, 360. 19) Helene Käll, Östhammar, 330. 20) Erika Dahl, Borlänge, 240. 21) Gun-Britt Jonsson, Vallsta, 225. 22) Klara Karlsson, Vårgårda, 200. 23) Therése Knutsson Dermer, Nora, 120. 24) Susanne Ivansson, Malung, 120. 25) Linda Björk, Tomelilla, 120.

Placering 26-28

26) Lena Hedin, Långsele, 80. 27) Monica Andersson, Ö. ämtervik, 80. 28) Julia Blomkvist, Älvdalen, 15.
Få koll på alla nyheter – aktivera notiser i din webbläsare
Jag vill testa!